Ethereum po forku druhé v čínskych blockchainových ratingoch

0

Čínska vládna skupina poverená sledovaním a hodnotením rôznych blockchainových projektov nedávno publikovala svoj pätnásty report. Ethereum sa v ňom umiestnilo na druhom mieste hneď za kryptomenou EOS, ktorá dlhodobo drží prvú priečku. 

Na treťom mieste je TRON, Bitcoin skončil deviaty. Blockchain od firmy Ripple sa nedostal ani do prvej desiatky a skončil až na 18. priečke.

ccid cryptocurrency ratings dec 6.Ethereum po Istanbul hard-forku v skvelej forme

Ethereum za tento úspech pravdepodobne vďačí nedávnemu hard-forku s názvom Istanbul, ktorý bol aktivovaný na konci minulého týždňa vyťažením bloku č. 9069000. Tvorca Etherea Vitalik Buterin vyhlásil, že po prechode na Istanbul bude Ethereum blockchain schopný spracovať až 3 000 transakcií za sekundu. Vďačiť za to môže zložitým anti-spamovým protokolom a ďalším dôležitým optimalizáciám.

Táto aktualizácia získala obrovskú podporu minerov. Sčasti aj preto, že zase oddialila spustenie difficulty bomby, ktorá zmrazí celý Ehtereum blockchain po prechode na PoS (viď Proof of Work vs. Proof of Stake).

Zistite viac: Ethereum Istanbul hard-fork bol úspešne dokončený

Čína, blockchain a kryptojüan

Čínske blockchainové ratingy po nedávnych vyjadreniach prezidenta Xijing Pinga nabrali na dôležitosti. Najľudnatejšia krajina sveta sa rozhodla otvorene podporiť technológiu decentralizovaných databáz (blockchain) a nedávno ohlásila, že chystá prvý text svojej novej kryptomeny. Prvý pohľad na kryptojüan by sme mohli mať už tento rok!

Čo čítať ďalej?

Viete prečo dnes dumpol MATIC? My áno.

MATIC vývojári vysvetľujú záhadný mega-dump tohto tokenu

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre