Týždeň do spustenia EOS mainnetu – všetko čo potrebujete vedieť

BITmarkets BITmarkets

EOS je relatívne nová digitálna mena, ktorá bola na trh uvedená v júni minulého roka. Tokeny EOS spadajú do rodiny ERC-20 tokenov, ktoré fungujú na blockchaine Etherea. Vďaka tomu majú možnosť využívať smart kontrakty na vytvorenie decentralizovaného ekosystému pre vývoj aplikácií. Jeho ďalšou devízou je vysoká rýchlosť transakcií. Bude zvládať až 50 000 transakcií za sekundu, čo je viac ako dvojnásobok rýchlosti, ktorú má napr. VISA. 

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

EOS Mainnet sa blíži

Podobne, ako je to pri tokene TRON, aj EOS čaká na začiatku budúceho mesiaca mainnet swap

Informovali sme sme vás o tom v našom článku – Týždeň do spustenia TRON mainnetu – všetko, čo potrebujete vedieť.

Mainnet EOS-u je teda pred nami a sľubuje, že zmení svet svojou revolučnou verziou EOS.io. Jeho hlavnými výhodami má byť vysoká rýchlosť, nízke poplatky väčšia bezpečnosť…  Pri spustení mainnetu EOS vymení svoje súčasné ERC-20 tokeny za nové, postavené na vlastnej sieti.

Dôležité sú dátumy

  • 1.6.2018 prebehne Token swap. Tokeny ERC-20 budú zmrazené a prevedené na EOS blockchain
  • 2.6.2018 bude spustený EOS.io

Ako ochrániť svoju investíciu a získať nové EOS tokeny?

Prvá možnosť je migrácia z ERC-20 do EOS blockchainu

Na stránkach :https://eos.io/ nájdete registračný proces, pomocou ktorého môžete  migrovať EOS tokeny z ERC-20 na nový mainnet EOS.

Druhá možnosť je ponechať EOS tokeny na burze

Táto možnosť je jednoduchšia,  pretože veľké burzy, ako Binance, Bitfinex, Kraken, Upbit, KuCoin, Bibox, OKEx a ďalšie, ktoré majú EOS token zalistovaný, už oficiálne vyhlásili podporu EOS token swapu.

Pokiaľ teda budete držať EOS tokeny na niektorej z týchto búrz, alebo ich prevediete zo svojej peňaženky na niektorú z nich, nemusíte robiť nič a token swap prebehne automaticky.

Záver

Je treba si uvedomiť, že ak EOS tokeny nebudú zaregistrované alebo umiestnené na burze pred spustením mainnetu, nebudú kompatibilné s novým blockchainom a tým sa stanú bezcenné.

Prechod na EOS mainnet budeme aj naďalej sledovať a ak by sa objavilo niečo zaujímavé, dáme vám včas vedieť v ďalšom článku.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: cryptoslate,comTAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.