[Dôležité] CME Options už v pondelok – najdôležitejší derivát roku 2020 je tu!

0

Spustenie Bakkt Futures kontraktov obchodníci a fanúšikovia kryptomien považovali za udalosť, ktorá rozbehne nové Bitocin rallye. Nakoniec však prišiel iba poriadny dump. Málo sa však hovorí o chystaných BTC options od CME. Pritom ide o pravdepodobne najdôležitejší obchodný krypto-produkt tohto roka.

BTC futures od CME sú s najväčšou pravdepodobnosťou najvplyvnejším obchodným nástrojom sveta kryptomien. Cez tieto futures kontrakty denne pretečú stovky miliónov dolárov (často viac, než volume všetkých BTC párov na Binance) a expirácii týchto kontraktov vždy predchádza nejaká manipulácia trhu.

Viac o manipuláciách na CME v tejto štúdii.

Options kontrakty majú oproti futures jednu obrovskú výhodu. Nepotrebujú dátum expirácie. To je pre obchodníkov vítané zlepšenie.

Čo sa teda bude diať v pondelok?

Je dobre, že CME BTC options kontrakty nie sú tak vyhypované, ako spustenie Bakktu. Obchodné krypto-produkty potrebujú čas na rozbeh. Predsa len, v regulovanom svete je to stále novinka a veľké percento tradičných investorov sa k Bitcoinu stavia skepticky.

V pondelok teda neočakávajme žiadnu veľkú pumpu (a snáď ani dump). Volume na CME BTC options bude zo začiatku nízke, podobne, ako to bolo s Bakktom. Po čase však narastie a tento finančný nástroj sa stane dôležitou súčasťou trhu.

Chcete obchodovať na CME, ale neviete ako? Pripravili sme pre vás skvelý návod.

Generálny riaditeľ JP Morgan o Bitcoine a BTC options

Obchodníci, veľryby a inštitúcie s napätím očakávajú pondelkové spustenie BTC Options. Dokazujú to aj vyjadrenia Nikolaosa Panigirtzogloua generálneho riaditeľa JP Morgan:

„Zaznamenali sme veľký nárast obchodnej aktivity na CME futures kontraktoch. To reflektuje očakávanie options kontraktov zo strany obchodníkov.“

V rozhovore s Nikolaosom, ktorý bol publikovaný na Bloombergu, sa ďalej píše, že vnútorná hodnota Bitcoinu v posledných mesiacoch rástla, no naďalej ostáva pod súčasnou trhovou hodnotou (čo podľa mňa nedáva žiadny zmysel ale OK).

Túto hodnotu vo svojej analýze spočítala banka JP Morgan. S Bitcoinom v analýze pracuje ako s komoditou a zohľadnila pritom faktory ako priemerné náklady na ťažbu, hashrate siete, cena spálenej elektrickej energie atp.

„Trhová cena Bitcoinu klesla o takmer 40% od vrcholu v lete 2019, zatiaľ čo jeho vnútorná hodnota sa zvýšila o 10%.“

Čo čítať ďalej?

[PREHĽAD TRHU] 5 najväčších Twitterových traderov čaká rast – NEVERTE IM!!!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre