Alternatívny pohľad na cenový vývoj Bitcoinu – Obdobie akumulácie trvá a ATH v roku 2021

0

Bitcoin je známy svojou vysokou mierou volatility. Tá môže byť pre mnohých investorov mätúca. Dnes sa pozrieme na to, ako by vyzeral trh, keby sa vyrovnali cenové výkyvy. Takýto prístup nám môže poskytnúť cenné dáta a zlepšiť orientáciu v nestálom prostredí kryptomenových investícií. 

Profesionálna analýza – 12.01.20 Technická analýza BTC/USD – Včera úradoval špekulatívny kapitál!

Alternatívny BTC vesmír

S veľmi zaujímavým pohľadom na cenu BTC prišiel analytik Benjamin Cowen. Cowen vzal do úvahy dáta z posledného parabolického rastu a následnej korekcie a vytvoril veľmi zaujímavý obrázok. Cowen si totiž všimol nápadné podobnosti medzi prepadom a následným vzostupom. Ak rozdelíte graf na hranici silného supportu okolo $ 6 000, tak možno nájsť istú formu symetrie.

bitcoin, Alternatívny pohľad na cenový vývoj Bitcoinu – Obdobie akumulácie trvá a ATH v roku 2021

Cowen následne urobil jednoduchú vec. Ak by sme odstránili ako silný prepad, tak aj následný parabolický rast a korekciu, získame graf, ktorý by vypovedal o pokračujúcej akumulácii na stredovej hodnote. Tým by sa pred nami objavil približne nasledujúci obrázok (na prehľadnosť som zmenil sviečkový graf BTC na linku).

bitcoin, Alternatívny pohľad na cenový vývoj Bitcoinu – Obdobie akumulácie trvá a ATH v roku 2021

Približne takto by vyzeral graf, keby sa odstránili silné a iracionálne pohyby. Predchádzajúci graf tak podľa Cowena dobre vypovedá o tom, že v podstate prebieha obdobie akumulácie. Trhy sú totiž vysoko emocionálne prostredie a obzvlášť silné, cenové výkyvy vedú k iracionálnemu konaniu. To by sa dalo zhrnúť porekadlom „pre stromy nevidia les“.

Trh zbavený emócií

Kľúčovým poznatkom z predchádzajúceho grafu je, že sa s veľkou pravdepodobnosťou nachádzame stále v období akumulácie. A hoci sme často volali po bull markete, tak si budeme musieť ešte počkať.

Za zváženie stojí aj fakt, že silné cenové pohyby pravdepodobne majú špecifický účel a tým je striasť slabé ruky. Prepad na $ 3 000 mal iste devastačné účinky na tých, ktorí nakupovali BTC okolo ATH. Aj následný parabolický rast viedol k tomu, že od úrovne $ 10 000 už pravdepodobne nakupovali hlavne retail investori, ktorí tzv. chytali padajúce nože.

Celá situácia bude z trhového hľadiska výhodná hlavne pre tzv. múdre peniaze, ktoré budú kupovať BTC lacno od investorov, ktorí v podstate dostali strach.

Čo bude ďalej

Ak sa pozrieme na predchádzajúci cyklus, tak od dosiahnutia topu trvalo tri roky, kým BTC dosiahol na predchádzajúce ATH. To fakticky znamená, že ak by sa mala minulosť opakovať, tak nás čaká ešte jeden rok, kým dosiahneme na úroveň 20 tisíc.

bitcoin, Alternatívny pohľad na cenový vývoj Bitcoinu – Obdobie akumulácie trvá a ATH v roku 2021

Na obrázku vyššie je vidieť, že cena potrebovala 1 134 dní na dosiahnutie ATH. Ak by sa situácia opakovala aj teraz, tak môžeme vidieť 20 tisíc za BTC na začiatku roka 2021. To za predpokladu, že by platil model 4-ročných cyklov. Ak by však platil model predlžujúcich sa cyklov BTC, tak sa môžeme dočkať predĺženého obdobia akumulácie.

bitcoin, Alternatívny pohľad na cenový vývoj Bitcoinu – Obdobie akumulácie trvá a ATH v roku 2021

Nakoniec je tu však aj trocha tej nádeje pre tých, ktorí dúfajú v rýchle zisky. Posledný cenový vývoj ukázal, že volatilita na trhu je obrovská. A trhy majú tendenciu previesť čo najväčšie množstvo investorov. Pokiaľ bude väčšina očakávať dosiahnutie ATH najskôr v roku 2021 a neskôr, tak je kľudne možné, že Bitcoin nájde nové ATH skôr. V priestore investícií je kriticky dôležité pripraviť sa na všetky varianty.

Čo čítať ďalej:

VIDEO Analýza – Rast Bitcoinu na 8200 USD ešte stále nemusí znamenať bullish trend – Pozor na fake pohyby!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre