Tron sa vďaka BitTorrentu stane najväčším decentralizovaným ekosystémom na svete

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Tronu sme venovali v poslednej dobe na našom magazíne zvýšenú pozornosť. Táto kryptomena zažila v uplynulých týždňoch viacero dôležitých míľnikov. Prešla si spustením mainnetu, niektoré burzy úspešne ukončili token swap TRX, hardvérová peňaženka Ledger Nano S ju zaradila do svojej ponuky a už len pár dní zostáva do spustenia Tron Virtual Machine. Justin Sun, vedúca osobnosť, ktorá stojí za Tronom však svojím fanúšikom pripravila ďalšie prekvapenie –  BitTorrent sa stal súčasťou Tron ekosystému.

Milióny užívateľov BitTorrentu v sieti Tron

Na svojom twitter účte Justin Sun zverejnil informáciu, že BitTorrent, ktorého akvizícia Tronom začala začiatkom tohto roku je ukončená a stal sa súčasťou Tron ekosystému.

Svoju správu doplnil slovami:

“Od tohto dňa (23. júla 2018) BitTorrent, ktorého softvér majú nainštalovaný milióny používateľských zariadení, sa stal súčasťou TRONu. Týmto krokom sa TRON stane najväčším decentralizovaným internetovým ekosystémom na svete.”

BitTorrent, ktorý bol verejnosti predstavený už v roku 2001, je komunikačný protokol zdieľania súborov založený na princípe peer to peer siete. Zároveň je považovaný za prvý decentralizovaný internetový protokol s rozsiahlou celosvetovou aplikáciou.

K jeho decentralizovanej povahe sa Sun vyjadril slovami:

“Aj dnes si BitTorrent protokol zachováva svoj status najväčšieho decentralizovaného protokolu na svete, keďže pokrýva 40% denného objemu dát na internete. BitTorrent ho vytvoril a formoval s jasným cieľom – decentralizovať web. Vývojári, podnikatelia a decentralizovaná webová komunita ho stále označujú za pôvodného priekopníka decentralizačnej technológie, ktorý je základom otvoreného, transparentného a zdieľaného internetového protokolu.”

“All-In Decentralization”

Akvizícia BitTorrentu podčiarkuje stratégiu Tronu, ktorá nesie názov “All-In Decentralization”. Vďaka vyššie spomenutej integrácii chce Tron Foundation „oslobodiť internet od obmedzení veľkých korporácií, dať dátové práva späť jednotlivcovi a znova zaujať víziu začiatku 21. storočia o slobodnej, transparentnej a decentralizovanej sieti na prepojenie sveta, pretože internet patrí ľuďom.”

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Zatiaľ môžeme len špekulovať o tom, ako bude Tron Foundation reálne využívať spojenie s BitTorrentom. Jednou z možností je, že používateľom tejto služby bude deklarovať určité stimuly, podobne ako to funguje u konkurenčného Siacoinu (SC).

Mohlo by vás zaujímať: Vďaka novému zákonu CLOUD budú mať USA možnosť získavať informácie o všetkom, čo robíte na internete

Podstatou je zdieľanie nepotrebnej kapacity svojho pevného disku, čím sa užívateľ stáva súčasťou trhu s ukladaním dát, ktorý je spoľahlivejší a lacnejší ako tradiční poskytovatelia cloudu. Užívatelia sú potom následne odmeňovaní podľa kľúča, ktorý sa ráta z vyššie zmieneného poskytnutého priestoru.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.