Najbezpečnejšia Siacoin Wallet.
Najbezpečnejšia Siacoin Wallet. Zdroj: shutterstock.com/FellowNeko

Ak už nechcete držať vaše Siacoiny na burze, odporúčame používať peňaženku Sia Wallet. Sia-UI je oficiálna aplikácia pre Windows, macOS a Linux. Vyvinutá a udržiavaná je vývojármi spoločnosti Sia. Jednoznačne môžeme povedať, že je to najbezpečnejšia peňaženka pre vaše Siacoiny a jej používanie je veľmi jednoduché.

Pozor: Prečítajte si pred zaslaním akýchkoľvek peňazí celý návod. Pokiaľ si nie ste istí, radšej skúste najskôr menšiu čiastku pre overenie. Nenesieme žiadnu zodpovednosť za chyby a vzniknuté škody. Nesiete ju len vy, buďte preto obozretní.

Sťahovanie peňaženky

Krok 1: Prejdite na stránku aplikácie Sia (presmerovanie tu). Na stránke vyberte svoj operačný systém, po kliknutí na jeden z troch systémov sa spustí sťahovanie.


Krok 2: Ak je sťahovanie dokončené, vytvorte nový priečinok a rozbaľte stiahnutý súbor do nového priečinku.

Krok 3: Dvoj-klikom otvorte súbor Sia-UI.exe


Nastavenie peňaženky

Krok 1: Po otvorení súboru Sia-UI.exe sa aplikácia automaticky otvorí. Následovne kliknite v ľavom paneli na tlačidlo “Wallet”. V pravom hornom rohu sa zobrazí pruh postupu, ktorý znázorňuje Sia-UI pokrok synchronizovať vašu aplikáciu so zvyškom siete.

Krok 2: Kliknite na “create a new wallet”

Krok 3: Práve ste vytvorili novú peňaženku! Uložte si seed a heslo na bezpečné miesto. Ak zabudnete svoje heslo, nebudete mať prístup k peňaženke. Ďalej stlačíte tlačidlo “I have written these down in a safe place”.

Krok 4: Zadajte seed, ktorý ste si uložili v kroku 3, a kliknite na tlačidlo “Unlock”.

Po odomknutí peňaženky bude prebiehať skenovanie blockchain-u.

V tomto okamihu sa pravdepodobne bude Sia-UI stále synchronizovať so zvyškom siete. Nemôžete používať vašu peňaženku, kým sa tento proces neskončí, takže musíte počkať. Prvá synchronizácia môže trvať hodiny alebo dni, v závislosti od rýchlosti disku a sieťového pripojenia.


Získaj svoju prvú adresu

Krok 1: Kliknite na tlačidlo “Receive Siacoin”

Po kliknutí na tlačidlo “Receive Siacoin” budete môcť vidieť svoju adresu Siacoin.

Sia vygeneruje novú adresu peňaženky vždy, keď kliknete na tlačidlo “Receive Siacoin”. Stále budete dostávať platby odoslané na ktorúkoľvek z vašich predtým generovaných adries.


Pozrite si úplný zoznam adries vašej Sia peňaženke

Krok 1:  Ak chcete zobraziť úplný zoznam adries peňaženky, prejdite cez tlačidlo “Terminál”

Krok 2: Napíšte do okna “wallet addresses” a stlačte “enter”.


Odosielanie Siacoinov

Krok 1: Kliknite na tlačidlo “Send Siacoin”

Krok 2: Teraz stačí vyplniť hodnotu “Send Amount” s hodnotou, ktorú chcete odoslať (v SC) a adresou “to address” s adresou pre miesto, kam chcete poslať svoje finančné prostriedky, a kliknite na tlačidlo “send”.

Záver

Ako sme povedali na začiatku tohto návodu, je to najbezpečnejšia peňaženka Sia. Preto nezabudnite uložiť svoje heslá a užívať si novú peňaženku. A do budúcna sa pozrieme aj na ťažbu tohto coinu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance