[Odpočítavanie] TRON mainnet získava nové vylepšenie – TVM bude čoskoro spustený!

Novinky Tron prináša novú funkciu
Tron prináša novú funkciu. Zdroj: shutterstock.com/PBXStudio
BITmarkets BITmarkets

Návštevníkov oficiálnej webstránky decentralizovanej blockchain platformy TRON víta na úvodnej obrazovke odpočítavanie. To sa týka očakávaného spustenia Tron Virtual Machine (TVM), ktoré je naplánované na 29. júla 2018. Testovacia Alpha verzia TVM bola spustená 25. mája, Mainnet 31. júna a teraz nás už o pár dní čaká ďalšia významná udalosť týkajúca sa tejto kryptomeny.

 Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne.

Tron Virtual Machine

TVM umožňuje bezproblémové pripojenie k akémukoľvek existujúcemu vývojovému ekosystému, pričom podporuje algoritmus Delegated Proof of Stake (DPoS). Zároveň je kompatibilný s Ethereum Virtual Machine (EVM), čím dovoľuje vývojárom ľahko prechádzať do ekosystému Tron, pričom im umožňuje programovanie v Solidity (programovací jazyk orientovaný na prácu a implementáciu smart kontraktov). Akonáhle používateľ uploadne smart kontrakt na mainnet, celý proces sa odohrá na úrovni TVM, čím sa zabráni akýmkoľvek nevyžiadaným externým pripojeniam.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Bezplatné transakcie

TVM využíva koncepciu „bandwidth” (šírka pásma, nosnosť kanálu, resp. rýchlosť prenosu údajov daného kanála), vďaka čomu sa odlišuje od EVM, ktorý používa gas mechanizmus. Tým pádom sú transakcie v TVM bezplatné. Tento stav platí za predpokladu, že DApp (decentralizovaná aplikácia) neprekročí povolenú šírku pásma. Ak sa tak stane, za použitie siete bude účtovaný poplatok. Základy k Dapp si môžete prečítať v prehľadne spracovanom článku: Všetko, čo potrebujete vedieť o decentralizovaných aplikáciách – „dapps”.

Hlavné funkcie a benefity Tron Virtual Machine

Účelovosť – zameranie sa na zníženie spotreby, pričom ostane zachovaná garancia výkonu systému.

Stabilita a bezpečnosť – TVM bol dôkladne navrhnutý a prešiel detailným testovaním.

Kompatibilita – Tron Virtual Machine je plne kompatibilný s Ethereum Virtual Machine.

Dizajn – TVM je navrhnutý na podporu multitaskingu s cieľom zrýchlenia doby odozvy a zlepšenia procesov.

Užívateľské prostredie  – užívateľsky prívetivý pre developerov. Vďaka koncepcii „bandwidth” a zníženiu nákladov pre vývojárov sa môžu dev teamy viac sústrediť na vývoj kódu bez potreby „stráženia si” financií.

Mohlo by vás zaujímať: Zaraďte kryptomeny s dividendami do vášho portfólia a prežite bear market

Záver

Vychádzajúc z faktu kompatibility Tron Virtual Machine s Ethereum Virtual Machine a proklamovaného bezplatného riešenia či rýchlosti transakcií, je vysoký predpoklad, že sa Tronu podarí stiahnuť časť developerov z konkurenčného Etherea na vlastnú sieť. Ostatne, tím okolo tejto kryptomeny sa touto ambíciou ani netají.

Keď sa k vyššie spomenutému pridá decentralizovaná povaha projektu, dodržiavanie roadmapy a aktivita dev teamu, existuje vysoký predpoklad, že táto aktuálne podhodnotená kryptomena sa v dlhodobom horizonte bude obchodovať za úplne iné sumy.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
ethereumworldnews.com
ambcrypto.com
medium.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.