Milióny dolárov v dApp stávkovej platforme Augur

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Projekt Augur, ktorý jeho spoluzakladateľ Joey Krug označil za najkomplexnejšiu decentralizovanú aplikáciu (dApp) na blockchaine Etherea, vykazuje v niekoľkých posledných týždňoch rast.

Budúcnosť decentralizovaných stávok

V podstate je Augur decentralizovanou stávkovou platformou, ktorá existuje v sieti Ethereum. Pretože využíva inteligentné zmluvy (smart kontrakty) k autonómnemu vysporiadaniu stávok a k výplatám užívateľov, môžu jeho používatelia uzatvárať stávky prakticky na čokoľvek.

Od svojho spustenia v polovici júla vykazuje táto platforma rýchly rast, ktorý sa prejavuje najmä nárastom užívateľskej základne, denným počtom stávok a celkovou čiastkou, ktorá je v hre.

Tip redakcie: Čína zakročila proti nelegálnym online kryptostávkam vo výške 1,5 mld. USD

Podľa údajov spoločnosti Predictions Global, ktorá užívateľom Auguru umožňuje prehliadanie svojich stávok, je od 25. júla v otvorených stávkach (teda v hre) takmer 1,5 milióna dolárov. Z toho takmer 80 percent celkového objemu stávok tvoria tieto tri:

  • Bude cena Etherea na konci roku 2018 vyššia než 500 dolárov? (najväčšia stávka, zatiaľ s objemom 685 000 dolárov)
  • Bude sa REP token na konci roku 2018 obchodovať za viac než 32 dolárov? (v stávke je momentálne 479 115,52 dolárov)
  • Bude trhová kapitalizácia meny Ethereum (ETH) 31. decembra 2018 o 24:00 UTC vyššia než celková trhová kapitalizácia Bitcoinu (BTC)? (v stávke zatiaľ 27 097,03 dolárov)

Overovanie dát nie je nič jednoduché

Zložitosť platformy Augur sa okrem technických aspektov točí hlavne okolo overovania dát. Napríklad, v prípade terajšej najväčšej stávky na tejto platforme by mal Augur overiť, že cena Etherea na konci roku 2018 bude vyššia než 500 dolárov. Lenže kvôli širokej škále premenných, vrátane poplatkov, je náročné overiť konkrétne informácie úplne presne.

V decembri 2017 dosiahla cena Bitcoinu 25 000 USD na kryptoburzovom trhu Južnej Kórey a to vrátane veľkých obchodných platforiem ako je UPbit či Bithumb. Ale cena Bitcoinu na iných trhoch (Japonsko či USA) dosiahla maximum „iba” 19 500 USD.

Mohlo by vás zaujímať: Ethereum: Vitalik sľubuje až jeden milión transakcií za sekundu

Pozitívne vyjadrenia na adresu Auguru

Joey Krug, tvorca Auguru a spolupredseda spoločnosti Pantera Capital, ktorá spravuje kryptomenový hedgeový fond v miliardách dolárov, uviedol:

„Augur je asi desaťkrát komplikovanejší než druhý najkomplikovanejší Ethereum projekt Makerdao. Bavíme sa o 10 kontraktoch v prípade Makerdao verzus 100 kontraktov, ktoré potrebuje Augur. Zložitosť riešenia nie je dobrá vec a tím Auguru sa snažil robiť všetko čo najjednoduchšie. Je to však naozaj veľmi komplikovaná záležitosť.”

Svoje nadšenie z rýchleho rastu Auguru a jeho dopadu na celú sieť Ethereum vyjadril tiež Brian Kelly, zakladateľ spoločnosti BKMC:

„Augur bol jedným z najstarších ICO a vývojári na platforme pracovali asi dva až tri roky. Tento projekt je skutočne zaujímavý tým, že ide pravdepodobne o jednu z najväčších decentralizovaných aplikácií, ktoré kedy boli v sieti Ethereum spustené. Navyše, ak Augur nespomalí systém (na rozdiel od CryptoKitties), bude to ohromne pozitívna správa pre Ethereum.”

Do tretice tiež pridávame gratuláciu Emin Gus Sirera, profesora na prestížnej Cornell University, ktorý uvedenie Auguru označil za priam monumentálnu udalosť pre Ethereum.

Záver

Vyzerá to tak, že Augur má pred sebou sľubnú budúcnosť. Od jeho spustenia neustále rastie a získava si čím ďalej, tým väčšiu popularitu medzi užívateľmi. Osobne vážne uvažujem o jeho zaradení do kryptomenového portfólia. A aby bol článok úplne kompletný, nemôže chýbať ani obligátny disclaimer.

Disclaimer: Tento článok neslúži a nemôže byť považovaný za investičný tip. Ak by ste sa náhodou rozhodli do tohto projektu investovať, vždy si urobte vlastný research.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek.

Zdroj:
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.