Už dlhší čas sme nepredstavili žiadnu novú kryptomenu, čo však dnes zmeníme. Písali sme už o všetkých podstatných a zvučných kryptomenách a tak vám postupne ideme predstaviť tie, o ktorých sa hovorí menej ako napríklad o Bitcoine, Ethereu alebo Litecoine. Dnes sa preto pozrieme na kryptomenu ICON (ICX), ktorá sa často nazýva aj kórejské Ethereum.

Hlavné charakteristiky

Keby sme vám chceli priblížiť to najpodstatnejšie o kryptomene ICON, jeden článok by nám nestačil. V Kryptomagazine však máme radi výzvy a tak vám skúsime predstaviť koncepty ako DAVinCI, DEX, Loopchain, Loop Fault Tolerance – všetko myšlienky veľmi blízko spojené práve s kryptomenou ICON.

Ale pekne po poriadku. Cieľom ICON je prepojiť celý kryptomenový svet a poskytnúť svojim užívateľom čo najrýchlejšie transakcie na jednej z najväčších decentralizovaných sietí (Hyper-connect the world alebo Connecting crypto to real world). Ide o blockchain platformu z Južnej Kórey, ktorá má byť „zabijak Etherea“ (takých projektov je už však viac než dosť).

A práve Južná Kórea hrá v prípade ICON kľúčovú rolu, pretože tento projekt podporuje nielen vláda Južnej Kórey, ale aj rôzne farmaceutické spoločnosti, univerzity alebo finančné inštitúcie v tomto štáte. Veľmi podstatné je takisto povedať aj to, že Južná Kórea je 11. najväčšia ekonomika na svete a patrí do TOP 5 štátov vo využití IT služieb a produktov (Information and Communication Technologies), čo hrá projektu ICON do karát.

DEX a využitie ICX

Jednu z najpodstatnejších vecí, ktoré musíte vedieť o tomto projekte, je ich decentralizovaná burza, DEX (Decentralized Exchange). Na tejto burze má pôsobiť token ICX ako menový pár. To znamená, že využitie tokenu ICX bude aj priamo v obchodovaní voči iným kryptomenám, čím sa tokenu ICX dostane stále viac pozornosti. Aby bolo všetko na poriadku a pod kontrolou, ICON uzavrel spoluprácu s decentralizovanou kryptozmenárňou Bancor, ktorá má skúseností na rozdávanie.

DAVinCI AI

Umelá inteligencia a blockchain. Krásne prepojenie dvoch vychádzajúcich technologických senzácii, ktoré ak budú správne aplikované, môžu zaznamenať obrovský úspech. A práve ICON môže byť jeden z tých projektov, ktorým sa to môže podariť. Táto umelá technológia má za úlohu kontrolovať distribúciu tokenov a spravodlivé oddeľovanie. Algoritmus pre DAVinCI AI bol vyvinutý spoločnosťou Dayli Intelligence.

DAVinCI AI sa skladá zo štyroch rôznych častí. DAVinCI Labs, DAVinCI Analyst, DAVinCI Bot a DAVinCI Big data. Každá z týchto častí je kľúčová a potrebná pre celkový koncept umelej inteligencie, ktorá má kryptomene ICON pomáhať.

Loopchain

Loopchain alebo The Loop je hlavná technológia stojaca za ICON. Ide o technológiu, ktorá spája všetky blockchainy v rámci siete tejto kryptomeny. Takisto je kompatibilná so smart kontraktmi a teda ponúka oveľa viac ako len miesto pre blockchainy.

Pri Loopchain technológii je veľmi dôležité spomenúť tiež Loop Fault Tolerance. Ide o zdokonalený a nový konsenzus algoritmus, ktorý je vylepšenou verziou Byzantine Fault Tolerance (BFT) algoritmu, ktorému sme sa venovali v tomto článku. Malo by ísť o rýchlejšiu verziu BFT algoritmu.

Spolupráce a partnerstvá

Ak vás ICON (ICX) nepresvedčil doteraz, tak spolupráce tejto kryptomeny na vás určite urobia dobrý dojem. Vzhľadom na fakt, že ICON má potenciál a cieľ spájať všetky priemysly, partnerstvá sú pre túto menu kľúčové. Tím si to určite uvedomuje a preto majú už teraz spolupráce s veľmi zvučnými značkami a menami zo všetkých sektorov ako napríklad Hyundai, Ripple Asia, Woori Bank alebo Samsung.

To ani zďaleka nie je všetko. Spolupracujú aj s kryptomenovými projektami ako napríklad Aion alebo Wanchain, avšak najväčší tromf tejto meny ešte len príde. Jednou z najväčších spoločností, ktoré majú oficiálnu dohodu o spolupráci s ICON, je LINE. Pre mnohých neznáma spoločnosť, avšak tento japonský gigant má až 200 miliónov používateľov, pričom každý z nich je potenciálny používateľ kryptomeny ICON.

Tím

Táto kryptomena má nielen fascinujúce technologické novinky a nové inovatívne myšlienky do budúcna, ale hlavne má tím, ktorý za všetkými týmito vylepšeniami stojí. Ak sa na tím pozrieme podrobnejšie, zistíme, v čom tkvie kúzlo tejto meny. Je totižto zložený z odborníkov v každom sektore, do ktorého má v pláne ICON zasiahnuť. Najviac rokov skúseností ponúka najmä tím blockchain vývojárov a tím starajúci sa o umelú inteligenciu DAVinCI. Najznámejšie mená z tohto projektu sú určite Min Kim a Don Tapscott.

Sumár

Názov: ICON
Skratka: ICX
Počet mincí: 800 460 000
Burzy: Binance, Upbit, OKEx, Huobi, Latoken, Coss, DragonEX, HitBTC, Bithumb, Hotbit, CoinTiger alebo Rfinex

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
steemit.com
investinblockchain.com
nicemarket.co.za

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance