Transakčné poplatky Bitcoinu na minime!
Transakčné poplatky Bitcoinu na minime! Zdroj: https://www.shutterstock.com/Creativan

Priemerné transakčné poplatky za bitcoiny sú najnižšie za dva roky. Nedávno dosiahli úroveň 1,04 USD. Čo to signalizuje pre držiteľov Bitcoinu?

Transakčné poplatky Bitcoinu klesajú

Priemerný transakčný poplatok za BTC zaznamenal poslednú dobu stabilný pokles z historicky najvyššej hodnoty 62,788 USD v apríli 2021. Po tomto cenovom ATH začala cena za transakcie postupne klesať. Priemerný transakčný poplatok za bitcoinovú transakciu sa ustálil za takmer dva roky na cene 1,039 USD, čo je číslo, ktoré bolo naposledy zaznamenané v júni 2020.

Poplatok za transakciu BTC je cena za prevod akéhokoľvek množstva BTC, ktorá je tiež priamo úmerná času potrebného na overenie a dokončenie transakcie. Ako dokazujú údaje Blockchain.com, priemerný transakčný poplatok BTC neustále klesal z historického maxima 62,788 USD v apríli 2021 a potom klesol na osemmesačný priemer 2 USD v júli 2021.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Môže ťa zaujímať: Špičkový analytik Michaël van de Poppe: „XRP a LTC čaká veľký býčí cyklus“

Bitcoin ako platidlo?

Výsledkom vyššie uvedenej informácie je, že vysoko odolná sieť Bitcoinu dokáže spracovať bezpečné transakcie BTC pri nižších nákladoch. Cenová volatilita BTC tiež preukázala väčšiu stabilitu, keďže počas roka osciluje medzi hranicou 35 000 až 45 000 USD, ako je vidieť nižšie na základe údajov z Cointelegraph Markets Pro a TradingView.

Graf: Cena BTC transakcií
Graf: Cena BTC transakcií. Zdroj: blockchain.com

Zníženie transakčných poplatkoch súvisí s populárnou myšlienkou bitcoinových maximalistov, ktorí sú presvedčení, že BTC sa jedného dňa stane univerzálnym platidlom a nahradí dolár v jeho pozícii dominantnej meny. Platiť za jednu transakciu vyše 60 dolárov je pre väčšinu ľudí neprijateľné a predovšetkým nevýhodné. Na druhej strane 1 dolár je suma, ktorá je prijateľnejšou, pokiaľ máme na pamäti benefity ako decentralizácia a priamy prístup k vlastným financiám, ktoré súčasný bankový systém neumožňuje.

Otázkou však naďalej ostáva vysoká volatilita BTC a garancia ustálenia transakčných poplatkov na nízkych hladinách. Hoci v súčasnosti BTC vykazuje nižšiu mieru volatility ako v minulosti, stále ho nemožno porovnávať so stabilitou fiatových mien. V čase písania článku je cena jedného BTC 40 769 dolárov.

Čítaj ďalej: Bitcoin analýza – support 39 000 $ stále drží, no reverzia nie je potvrdená

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre