Volatilita Bitcoinu je extrémne nízka
Volatilita Bitcoinu je extrémne nízka. Zdroj: Shutterstock, hpphtns

Volatilita Bitcoinu podľa najnovších ukazovateľov ešte nikdy nebola taká nízka. Čo by to mohlo znamenať pre trh?

Volatilita Bitcoinu

Fanúšikovia kryptomien v posledných dňoch diskutovali o neustále sa znižujúcej volatilite BTC. Tento fakt naznačujú aj štvrťročné sviečky na grafe.

Vedúci analytik spoločnosti Blockware a jeden z najpopulárnejších kryptomenových podcasterov p. Clemente sa na svojom Twitteri podelil o graf, ktorý zobrazuje výkonnosť BTC po štvrťrokoch na logaritmickej stupnici.

„Na štvrťročnom grafe BTC sa objavujú tzv. ´Doji sviečky´.“

Bitcoin vyprodukoval dve ultra tenké sviečky za sebou. To vo svojej histórii ešte nezažil. A to značí veľmi nízku volatilitu.

Mohlo by ťa zaujímať: Bývalý CEO BitMEXu Arthur Hayes: „Ethereum dosiahne päťcifernú sumu“

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Niektorí z fanúšikov považujú tieto sviečky skôr za znak masívnej konsolidácie. Iní zase naznačujú, že je to znakom dozrievania BTC.

Čo prinesie apríl?

Bitcoin uzavrel 1. štvrťrok 2022 poklesom o 1,46 % v porovnaní s 1. januárom. Ide o najmenší negatívny štvrťročný pohyb ceny BTC v jeho histórii.

Štatistika BTC za jednotlivé roky a mesiace
Štatistika BTC za jednotlivé roky a mesiace. Zdroj: CoinGlass

Zvyčajne je apríl pre BTC zeleným mesiacom. Za posledných 10 rokov bol apríl v červených číslach len trikrát so stratou 1,6 – 3,4 %.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre