3 techniky investora Bitcoin
3 techniky investora Bitcoin, zdroj: shutterstock.com/Olivier Le Moal

Bitcoin je za posledné dekády s prehľadom najlepšou investíciou s obrovským zhodnotením. Tí, ktorí nakúpili pred niekoľkými rokmi si dnes aktuálne môžu užívať. Avšak, Bitcoin neurobil milionára z každého. Našli sa aj takí, ktorých Bitcoin zruinoval. Viete, aké sú základné pravidlá, ktoré treba dodržiavať, pokiaľ chcete byť úspešní?

Nesnažte sa ovládnuť trh

Môže sa zdať, že obchodníci dosahujú najväčšie zisky vďaka ich dobrých obchodným praktikám a zručnostiam. V skutočnosti je opak pravdou. Pomalé a stabilné nákupy kryptomien za posledných niekoľko rokov sa ukázali byť zďaleka najlepšou stratégiou pre bežných investorov.

Mohlo by vás zaujímať: 5 dôvodov, prečo prerábate na burze – A ako to zmeniť!

Napríklad jednoduchá pravidelná mesačná investícia vo výške 100 USD mesačne od januára 2013 by teraz mala hodnotu viac ako 1 milión dolárov.

Jednoducho povedané, obchodovanie vyžaduje veľké zručnosti a väčšina amatérov tieto zručnosti nemá. Tí, ktorí pracujú na tradičných finančných trhoch, túto skutočnosť už dávno pochopili. 

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Diverzifikujte portfólio – ale s rozumom

Rovnako ako tradičné investície, aj diverzifikácia krypto portfólia je rozumný krok. Niektoré altcoiny zaznamenali neuveriteľné výnosy. Mnohé z nich majú úžasný dlhodobý potenciál. Alty sú však napriek tomu riskantné každý by si mal starostlivo zvážiť, či a ktoré altcoiny nakúpi.

Mohlo by vás zaujímať: Kĺzavý priemer – Skvelý pomocník na určenie trendu

Inými slovami, vlastný prieskum je veľmi dôležitý. Rozmanité portfólio kryptomien by malo byť stále konzervatívne. Prioritou by mali byť úspešné a veľké altcoiny. Novšie a menej známe kryptomeny, ktoré sú vysoko rizikové by ste mali držať len minimálne, prípadne vôbec.

Držte si svoj Bitcoin a kryptomeny v bezpečí

Je dobre známe, že veľa miliónov dolárov v BTC zmizlo kvôli strateným kľúčom, zabudnutým heslám alebo krádeži. Prakticky celá táto strata je spôsobená ľudskou chybou.

Inteligentní investori kladú bezpečnosti najvyššiu prioritu. Nikdy neponechávajú svoje kryptomeny na burzách, pretože tam nemajú nad nimi žiadnu moc a v prípade hacku burzy je jednoduché o ne prísť. Na mieste je známe príslovie “nevlastníte kľúče – nevlastníte kryptomeny”. To by mal mať každý na vedomí.

Na správne uloženie kryptomien je treba starostlivo si zapísať kľúče a prístupové frázy a uložiť ich na bezpečnom mieste. Neuchovávajte kritické informácie v nešifrovaných počítačových súboroch alebo v cloude. Je dôležité, aby ste rešpektovali skutočnosť, že pevné disky môžu zlyhať a súbory sa môžu poškodiť.