TOP 3 techniky, ktoré používajú úspešní traderi – Poznáte ich aj vy?

0

Bitcoin je za posledné dekády s prehľadom najlepšou investíciou s obrovským zhodnotením. Tí, ktorí nakúpili pred niekoľkými rokmi si dnes aktuálne môžu užívať. Avšak, Bitcoin neurobil milionára z každého. Našli sa aj takí, ktorých Bitcoin zruinoval. Viete, aké sú základné pravidlá, ktoré treba dodržiavať, pokiaľ chcete byť úspešní?

Nesnažte sa ovládnuť trh

Môže sa zdať, že obchodníci dosahujú najväčšie zisky vďaka ich dobrých obchodným praktikám a zručnostiam. V skutočnosti je opak pravdou. Pomalé a stabilné nákupy kryptomien za posledných niekoľko rokov sa ukázali byť zďaleka najlepšou stratégiou pre bežných investorov.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!

Napríklad jednoduchá pravidelná mesačná investícia vo výške 100 USD mesačne od januára 2013 by teraz mala hodnotu viac ako 1 milión dolárov. Keby ste túto stratégiu začali keď BTC dosiahol svoje historické maximum na prelome 2017/2018, boli by ste teraz taktiež v pluse.

Jednoducho povedané, obchodovanie vyžaduje veľké zručnosti a väčšina amatérov tieto zručnosti nemá. Tí, ktorí pracujú na tradičných finančných trhoch, túto skutočnosť už dávno pochopili. 

Diverzifikujte portfólio – ale s rozumom

Rovnako ako tradičné investície, aj diverzifikácia krypto portfólia je rozumný krok. Niektoré altcoiny zaznamenali neuveriteľné výnosy. Mnohé z nich majú úžasný dlhodobý potenciál. Alty sú však napriek tomu riskantné každý by si mal starostlivo zvážiť, či a ktoré altcoiny nakúpi.

Mohlo by vás zaujímať: Tieto 2 obľúbené altcoiny sformovali silne býčí pattern – Dočkáme sa ich prudkého rastu?

Inými slovami, vlastný prieskum je veľmi dôležitý. Rozmanité portfólio kryptomien by malo byť stále konzervatívne. Prioritou by mali byť úspešné a veľké altcoiny. Novšie a menej známe kryptomeny, ktoré sú vysoko rizikové by ste mali držať len minimálne, prípadne vôbec.

Držte si svoje kryptomeny v bezpečí

Je dobre známe, že veľa miliónov dolárov v BTC zmizlo kvôli strateným kľúčom, zabudnutým heslám alebo krádeži. Prakticky celá táto strata je spôsobená ľudskou chybou.

Inteligentní investori kladú bezpečnosti najvyššiu prioritu. Nikdy neponechávajú svoje kryptomeny na burzách, pretože tam nemajú nad nimi žiadnu moc a v prípade hacku burzy je jednoduché o ne prísť. Na mieste je známe príslovie „nevlastníte kľúče – nevlastníte kryptomeny“. To by mal mať každý na vedomí.

Mohlo by vás zaujímať: Všetci čakajú veľký rast kryptomien – Je však vôbec možný? Tieto faktory musia byť splnené!

Na správne uloženie kryptomien je treba starostlivo si zapísať kľúče a prístupové frázy a uložiť ich na bezpečnom mieste. Neuchovávajte kritické informácie v nešifrovaných počítačových súboroch alebo v cloude. Je dôležité, aby ste rešpektovali skutočnosť, že pevné disky môžu zlyhať a súbory sa môžu poškodiť.

Čo čítať ďalej?

Oplatí sa ťažiť kryptomeny? Vďaka týmto grafickým kartám budete profitovať!

Zdroj:
bitcoinist.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre