Lukašenko Bielorusko Ťažba
Lukašenko Bielorusko Ťažba // Zdroj: www.shutterstock.com/EoinCurran

Prezident Bieloruska Alexandr Lukašenko sa vyjadril, že občania Bieloruska by mali ťažiť bitcoiny, keďže Bielorusko má bohaté zdroje energie, namiesto hľadania práce v zahraničí.

„Vytvorte niečo pomocou elektriny,” vyzval Lukašenko. „Začnite s ťažbou kryptomeny, alebo ako sa to volá. V krajine je dostatok elektriny.”

Môže ťa zaujímať: Vyjadrenie kanadského politika pred voľbami: Sme za kryptomeny!

Lukašenko je za ťažbu kryptomien

Prezident vyzval občanov, aby radšej zostali vo svojej domovskej krajine a ťažili BTC namiesto toho, aby sa sťahovali do zahraničia za málo platenými prácami. Lukašenko na stretnutí so zamestnancami JSC Belaruskali povedal, že aby namiesto cesty do Poľska alebo Nemecka na obsadenie podradných pozícií, by mali radšej v krajine zostať a hľadať alternatívne zdroje príjmu, ako je napríklad ťažba bitcoinov.

Aktivity súvisiace s kryptomenami sú v Bielorusku regulované od roku 2018. V apríli 2019 Lukašenko naznačil, že firmy, ktoré ťažia kryptomeny, by mohli využiť prebytočnú energiu vyrobenú jadrovou elektrárňou v regióne Grodno.

Podľa Lukašenka by sa Bielorusom žilo lepšie, ak by využili domácu energiu na ťažbu kryptomien, ako odísť z krajiny za nízko platenou prácou. Prezident dodal, že cudzinci len využívajú Bielorusov, aby im „nazbierali jahody”.

„Musíme pochopiť, že na nás nikde nečakajú,” povedal Lukašenko. „A ak niekto čaká … tak možno na plantážach.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bielorusko ako nové miesto ťažiarov ?

Ťažba BTC môže byť veľmi lukratívnym profitom na miestach s veľkým množstvom lacnej energie. Keďže Čína zaviedla celonárodný zákaz ťažby kryptomien, ťažiari sa sťahujú inam. Bielorusko by sa pre nich v takom prípade mohlo stať zaujímavým a výhodným miestom.

Bieloruskí občania môžu dosiahnuť finančnú suverenitu ťažbou bitcoinov namiesto toho, aby pomáhali iným krajinám svojou fyzickou námahou. Pomocou spracovania energie v krajine na ťažbu BTC budú môcť zvýšiť svoje často veľmi nízke mzdy. Prevzali by tak úplnú kontrolu nad svojimi peniazmi a chránili by ich pre svoje rodiny a pre nasledujúce generácie.

Čítaj ďalej: Platobná neschopnosť Evergrande a zmeny politiky centrálnych bánk spôsobili veľký výpredaj na trhoch

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre