Tom Lee sa svojej predikcie koncoročnej ceny 15 000 USD za BTC nevzdáva!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Už sme vás informovali, že Tom Lee znížil predpoveď koncoročnej ceny Bitcoinu na 15 000 USD. Tvrdí, že pokračujúci prepad trhu tlačí aj na kryptomeny. Za svojím zredukovaným cieľom ceny BTC si však stojí.

Pôvodná predikcia Toma Leeho bola 25 000 dolárov. Stanovil si ju začiatkom tohto roka, kedy sa zdalo, že kryptomenový trh čaká obrovský boom.

Hodnota Bitcoinu však medzičasom padla na nové tohtoročné low. Lee v rozhovore pre CNBC dňa 20. novembra povedal, že Bitcoin sa dostáva pod tlak, rovnako, ako akcie, technológie a FAANG (5 najpopulárnejčích technologických akcií na trhu – Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Alphabet’s Google).

Bitcoin len v „prechodnom období”

Napriek nedávnemu prepadu zostáva Lee verný býčiemu kurzu. Podľa neho má pred sebou kryptosvet jasnú budúcnosť. Rovnako nepochybuje, že sa do neho vrhnú inštitucionálni investori:

„Ďalšia vlna je inštitucionálna, čoskoro príde crossover. …Toto je len nepríjemné prechodné obdobie.”

Mohlo by vás zaujímať: Fidelity vstupuje do trhu s kryptomenami!

Regulačné opatrenia zmiernia obavy inštitúcií

Lee povedal, že regulačné opatrenia proti podvodníkom a prebiehajúce federatívne vyšetrovania týkajúce sa manipulácie ceny Bitcoinu v konečnom dôsledku zlegalizujú priemysel. Akonáhle to kryptosvet dosiahne, inštitúcie sa budú cítiť komfortnejšie a začnú investovať do kryptomien.

Reagoval tak na vyšetrovanie Ministerstva spravodlivosti USA (Department of Justice), ktoré sa zaoberá prípadom nárastu ceny kryptotrhu v roku 2017. V júni 2018 totižto profesor financií, pôsobiaci na Univerzite v Texase, publikoval kontradiktórny dokument, v ktorom tvrdil, že minimálne 50 % nárastu ceny Bitcoinu bolo v roku 2017 umelo manipulovaného prostredníctvom tethera. O možnej manipulácii sme písali tu.

Podľa Leeho je dohľad regulátorov na kryptopodvody len prínosom. Zmiernia sa tak obavy spotrebiteľov a inštitúcií.

Okrem toho dodáva, že budúcnosť nemožno zastaviť – a budúcnosť je momentálne digitána. Bitcoin je teda skutočne vynikajúcou voľbou do budúcnosti:

,,Digitálne aktíva budú vo svete čoraz dôležitejšie. Aj svet rastie, a ten je čím ďalej tým viac digitálny.”

Záver

Bitcoinový trh sa postupne rozrastá, na prevod peňazí sa dokonca používa trikrát viac než PayPal. A čo odkazuje Tom Lee tým, ktorí si myslia, že Bitcoin je mŕtvy, len preto, že sa momentálne nenachádza na vrchole? Nebuďte si takí istí! Bitcoin sa zo svojho párdolárového základu dostal až na dnešnú cenu v hodnote niekoľko tisíc dolárov. To rozhodnie nie je znakom jeho zničenia.

Zdroj:
ccn.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.