Všetko, čo potrebujete vedieť o budúcnosti ICO – Security Token Offerings

2

Vlaňajší trend hromadných investícií do ICO projektov zabrzdili smutné konce väčšiny z nich. Investorom priniesli sklamanie a nalomili dôveru v investovanie do blockchainových projektov. Ako každá kríza, aj kríza dôvery otvára nové príležitosti. STO (Security Token Offering) je reakciou na potrebu bezpečnosti a ochrany investícií.

Mohlo by vás zaujímať: Sú ICO mŕtve? Opak bude pravdou

STO

Predpovede blízkej budúcnosti STO naznačujú, že v priebehu tohto a budúceho roku stúpne dopyt po STO natoľko, aby dôstojne konkurovali a následne prekonali menej obľúbené ICO. Dôvodom je ponuka väčšej ochrany investorov a zníženie rizika investície do podvodného projektu.

Zatiaľ čo pri nákupe tokenov vznikajúceho projektu, ktorý často nemá okrem marketingovo premyslenej kampane a whitepaperu žiadny skutočný produkt, čakáte dlhé týždne aspoň na zalistovanie tokenu na burzu, pri STO by malo byť všetko inak. STO sú definované ako cenné papiere, a ako také sú hmotne kryté aktívami spoločnosti alebo napr. jej ziskmi či príjmami. Ak funguje infraštruktúra, môžu byť okamžite po zakúpení obchodovateľné.

Bezpečnosť zaručí nová platforma Polymath, cez ktorú musí každý vznikajúci projekt prejsť pred uvoľnením STO ponuky tokenov. Tá bude zaisťovať komplexné technologické a právne opatrenia zodpovedajúce legislatíve vzťahujúcej sa na obchodovanie s cennými papiermi. Vydávanie tokenov tak bude spĺňať KYC, AML a ďalšie potrebné nároky dané zákonom.

Budúcnosť podľa vplyvných

Napríklad, CEO kryptoburzy Binance Zhao Changpeng hovorí, že STO sú prirodzenou reakciou na situáciu vo svete ICO, a že si dokáže predstaviť projekty, ktoré na STO pobežia. So stále rastúcim záujmom spoločnosti JP Morgan o blockchainové patenty sa zdá táto predstava ešte pravdepodobnejšia.

Je zrejmé, že každý krok smerom k platnej legislatíve a funkčným ochranným prostriedkom znižujú nervozitu a naopak zvyšuje atraktivitu projektov u malých aj veľkých a skúsených investorov. Prehlásenie predsedu Komisie pre cenné papiere Jaya Claytona, že podľa jeho názoru pod definíciu cenných papierov všetky ICO spadajú, nastavený kurz len podporuje.

Prečítajte si tiež: SEC chce znovu preskúmať zamietnuté ETF

Záver

Je čím ďalej, tým jasnejšie, že éra „divokého západu“ sveta kryptomien pomaly končí a nespútaný svet periférie je pozvoľna pohlcovaný civilizovanejším a konzervatívnejším. Na druhú stranu, dopad, aký bude mať na jeho budúcu podobu, už dnes nie je zanedbateľný. Bude vzrušujúce sledovať, ako hlboko sa jeho divoké rysy starému svetu vryjú do tváre.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Marek.

Zdroj:
Medium.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Jiří Kosina

Fuj click bait nadpis. Polepšete se.

Kryptomagazin

čo konkrétne ti nesedí?