Lepšie než Bakkt a ETF? – Fidelity vstupuje do trhu s kryptomenami!

BITmarkets BITmarkets

Fidelity bude obchodovať s kryptomenami. O veľkej novinke, ktorá sa šíri kryptosvetom už niekoľko dní, sme informovali viac v tomto článku. Vstup spoločnosti Fidelity do kryptotrhu môže priniesť naozaj veľkú zmenu. Nikto si zatiaľ nemôže dovoliť odhadnúť akú, avšak s určitosťou to bude niečo veľké. Fidelity Digital Assets, sesterská spoločnosť práve tohto obrovského finančného kolosu, bude mať na starosť obchodovanie s kryptomenami. Ako sa nedávno vyjadril jeden z najvyšších predstaviteľov Fidelity Digital Assets, úlohou tejto spoločnosti bude priniesť inštitucionálnych investorov do kryptomenového sveta.

Aktuálne burzy si plnia svoju prácu veľmi efektívne

Tom Jessop, prezident Fidelity Digital Assets Services, si myslí, že táto spoločnosť si nemusí robiť starosti so zakladaním vlastnej kryptomenovej burzy. Podľa neho je úloha tohto investičného gigantu úplne iná. Navyše, Tom vyzdvihol prácu súčasných búrz.

Takisto sa vyjadril, že najväčším problémom, prečo kryptomeny aktuálne stagnujú, ale aj prečo sa veľa inštitucionálnych investorov drží od týchto aktív čo najďalej, je ten, že pre väčšinu z daných investorov sú kryptomeny neznámou. Fidelity Digital Assets by sa preto mala stať platformou najmä pre týchto investorov.

Rovnako sa bude spoločnosť snažiť vylepšiť prostredie, v ktorom by mali títo investori obchodovať. Pre inštitucionálnych investorov, ktorí už začali obchodovať s kryptomenami, ale v malom alebo len veľmi opatrne, by Fidelity Digital Assets mala priniesť hneď niekoľko riešení. Nielenže by mala vytvoriť platformu, ktorá „priláka” inštitucionálnych investorov na svoju dôveryhodnosť, ale rovnako vytvorí aj ideálne podmienky na obchodovanie.

Prečo práve táto spoločnosť môže rozhodnúť?

Pretože je to známa investičná spoločnosť, ktorá sa na trhu nachádza už „nejaký ten piatok.” Výsledky tejto spoločnosti sú ohromné, veď spravuje až 7 biliónov dolárov. Podľa Jessopa sa práve prostredníctvom Fidelity Digital Assets mohlo toto portfólio nielen rozšíriť o značnú finančnú čiastku, ale najmä o kryptomeny na čele s Bitcoinom.

Tom Jessop sa ešte vyjadril, že si myslí, že rok 2019 skrýva pre kryptomeny naozaj veľké prekvapenia. Osobne si myslí, že rok 2019 bude v znamení rastu celého kryptomenového trhu a pochopiteľne dúfa, že spoločnosť Fidelity Digital Assets bude pre tento rast jedným z najpodstatnejších faktorov.

Záver

Fidelity Digital Assets môže byť jedným z dôvodov, prečo by sme mohli očakávať otočenie trhu. Respektíve, takáto skvelá správa by mohla byť dôvodom na otočenie trhu. Rovnako ako by sa tak mohlo stať pri otvorení platformy Bakkt. Práve kombinácia Fidelity Digital Assets a Bakktu by mohla kryptomenový trh otočiť z aktuálneho medvedieho trhu na býčí trh. Po pomerne negatívnom roku v kryptomenách, akým bol rok 2018, by sme sa určite všetci tešili rastu. Ten by mohol prísť práve vďaka týmto skvelým novinkám.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
bitcoinist.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.