Tom Lee znižuje svoju prognózu ohľadom ceny BTC

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Analytik z Wall Street a zástanca býčieho trendu Tom Lee znížil svoj odhad ceny Bitcoinu o takmer polovicu, z 25 000 dolárov na 15 000 dolárov do konca roka.

Podľa Leeho, spoluzakladateľa firmy Fundstrat Global Advisors, je kľúčovým faktorom novej prognózy „bod zvratu Bitcoinu”, alebo úroveň, v ktorej výrobné náklady zodpovedajú tržnej cene. Podľa údajov Fundstratu je to hodnota okolo 7 000 USD.

No a teraz je hodnota Bitcoinu pod týmto bodom zvratu – asi 5 550 dolárov. Podľa webu CNBC povedal Lee v piatok klientom, že Bitcoin nikdy dlhodobo nefungoval pod bodom zvratu. Aj keď stále pevne verí, že BTC načerpá znovu silu, napriek tomu priznáva, že ak je cena pod psychologicky významnou hranicou 6 000 USD, vedie to k obnoveniu vlny pesimizmu.

Mohlo by vás zaujímať: [Návrat do minulosti] 10 predpovedí ceny Bitcoinu pre rok 2018

Prečo by sa to malo zlepšiť

Je jasné, že ak je výrobná cena BTC na hodnote približne 7 000 dolárov, neoplatí sa ťažiarom mince za túto alebo nižšiu cenu predávať. Ak väčšina ťažiarov prestane predávať, cena by sa mala postupne vyšplhať na vyššie hodnoty. Aspoň nad bod zvratu, kedy budú môcť zasa pomaly začať predávať naťažené BTC.

Tip redakcie: 5 filmov o Bitcoine, ktoré sa oplatí vidieť

Záver

Tomovi to teda tento rok nevyšlo, o tom asi nieto pochýb. Mnoho ľudí predikuje nereálne ceny BTC, čo je niekedy až smiešne. Avšak, ako smiešne by bolo tvrdiť v časoch, keď BTC stál 50 dolárov, že sa dostane na 20 000 USD?

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.