Tom Lee: Hodnota BTC sa vyšplhá na 25 000 dolárov

Novinky Tom Lee: Hodnota BTC sa vyšplhá na 25 000 dolárov.
Tom Lee: Hodnota BTC sa vyšplhá na 25 000 dolárov. Zdroj: shutterstock.com/SPF
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Cena Bitcoinu sa po januárových a februárových výpredajoch nešplhá nahor tak rýchlo, ako by sme si priali. V posledných dňoch sa hýbe hlavne do strany, aj keď mierny rast sa Bitcoinu poprieť nedá (v čase písania 6,59% za posledný týždeň). Vývoj ceny kráľa medzi kryptomenami prinútil niektoré z kryptocelebrít, aby obhájili svoje vyjadrenia z decembra. Jedným z takýchto ľudí je aj Tom Lee.

Tom Lee verí v 25 000 dolárov do konca roka

Spoluzakladateľ spoločnosti Fundstrat Tom Lee opätovne vyhlásil, že cena Bitcoinu do polovice roka 2018 prekročí 20 000 dolárov a do konca roka pokorí hranicu 25 000 dolárov. Ubral tak zo svojich smelých vyhlásení z decembra minulého roka. Vtedy tvrdil, že jeden BTC by mohol mať až dvojnásobnú hodnotu ako tomu bolo v tom čase (hodnota bola tesne pod 20 000 dolárov).

Medzinárodné spoločnosti a blockchain

Tom Lee verí, že cena BTC bude stúpať najmä kvôli narastajúcej popularite všetkých kryptomien medzi spoločnosťami. Napríklad spoločnosť Rakuten dňa 27. februára vyhlásila, že vydá svoju vlastnú kryptomenu. Rakuten má byť podľa Toma jedna z mnohých spoločností, ktoré tento rok zaujmú svoj postoj voči blockchainu a kryptomenám ako takým.

Ako ďalšiu spoločnosť Tom Lee uvádza napríklad Line, japonskú online platformu, ktorá sa koncom januára vyjadrila, že otvorí vlastnú kryptoburzu.

Tom rovnako verí, že spoločnosti ako Starbucks, Facebook alebo Amazon tento rok zaujmú oficiálne stanovisko k téme kryptomien a blockchainu. Sám je presvedčený o tom, že všetky z týchto spoločností sa pokúsia blockchain implementovať.

Záver

Lee bol už v minulosti veľkým zástancom Bitcoinu a nebál sa vyjadriť svoje predikcie aj verejne. V auguste 2017 odhadol, že cena BTC by sa do konca roka mohla vyšplhať na 6 000 dolárov. To, že sa veľmi „mýlil,” už všetci vieme. Či mu vyjde aj niektorá z predikcií, ktoré uviedol na tento rok, je zatiaľ len vo hviezdach.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš FacebookInstagram a Twitter. Neváhajte sa tiež prihlásiť na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.