[HOT NEWS] Bitcoin padol na 5000 $!!! Ako hlboko ešte môžeme padnúť?

Novinky Bitcoin klesol pod 5-tisíc dolárov
Bitcoin klesol pod 5-tisíc dolárov. Zdroj: shutterstock.com/alexgo.photography
BITmarkets BITmarkets

A je to tu. Po takmer roku čakania Bitcoin klesol na hodnotu 5000 $. Za posledných 24-hodín tak vytvoril 10 % stratu. Ostatné altcoiny padajú ešte rýchlejšie. Ethereum kleslo o 14 % a momentálne sa obchoduje za neuveriteľných 150 $. Bitcoin Cash je na 345 $ a Litecoin na 36 $.

Relatívne dobre sa drží XRP (-5 %).

Nepríjemná situácia, v ktorej sa momentálne nachádza trh s kryptomenami, začala už minulú stredu, kedy sme boli svedkami veľkého dumpu. Bitcoin vtedy padol o 1000 $ a vytvoril tak nové tohtoročné LOW. To je však už minulosť. Dnešné minimum na burze Coinbase Pro dosiahlo 4950 $.

Môže vás zaujímať: [VIDEO SPRÁVY] Čierna streda zamávala trhom a BTC hľadá nové dno

Vyplnila sa tak predikcia obchodníka z Trading11 – IXOYE – ktorý tento pokles avizoval už približne pred rokom. Zároveň však dodával, že uzavretie tohto „hidden gapu” bude ideálnou príležitosťou inštitucionálnych investorov pre vstup do trhu.

Pádom však nemusí byť koniec. René z Trading11 v rozhovore pre Kryptomagazín vyjadril domnienku, že tohtoročné minimum pre Bitcoin bude 4200 $.

(článok pokračuje pod odkazom)

[Rozhovor] Bitcoin pravdepodobne spadne až na 4 200 $ – Analytik T11 René ohľadom budúcnosti kryptomien

Čo teraz robiť?

Dnešok, zdá sa, našiel dno. na niektorých burzách už máme prvé známky odrazu a RSI je na historicky najnižších hodnotách. To však nič neznamená. Ak držíte nejaké coiny, počkajte si na retracement, ktorý skôr či neskôr rozhodne príde.

Ak aktívne obchodujete, iste máte nastavené stoplossy. Počkajte, až sa situácia upokojí, trh sa ustáli a Fibonacciho indikátor vám ukáže vaše najbližšie targety. Nezabudnite, že obchodovanie nie je o tvorení ziskov, ale o riadení rizika.

Každopádne, nie je veľmi pravdepodobné, že Bitcoin sa dnes ustáli pod hranicou 5000 $.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: