Kryptomeny s umelou inteligenciou naďalej rastú – Môže tento trend skončiť?

Novinky Kryptomeny s umelou inteligenciou
Kryptomeny s umelou inteligenciou. Zdroj: shutterstock.com/Travis Wolfe/metamorworks
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomeny, ktoré sa zameriavajú na umelú inteligenciu prežili počas posledného obdobia obdivuhodný rast. Bude dominancia týchto projektov pokračovať? V komunite sa množia názory, že ide iba o krátkodobý a neudržateľný hype. Fakty ale hovoria niečo iné.

Kryptomeny s umelou inteligenciou

Majú projekty, ktoré pracujú s umelou inteligenciou dlhodobý potenciál? Podľa názorov viacerých analytikov môže toto šialenstvo veľmi rýchlo skončiť. Realita je taká, že spoločnosti pracujúce s umelou inteligenciou zareagovali na boom, ktorý spôsobil projekt ChatGPT.

Trh s kryptomenami predstavuje aj naďalej značné riziko. Investovanie do týchto projektov pri ich samotnom zrode môže byť profitabilné, no z dlhodobého hľadiska je to veľké riziko.

Pomôcť vám môže aj náš nedávny článok: Chcete zarobiť na raste kryptomien umelej inteligencie? – Držte sa týchto 5 bodov

Podobné reakcie investorov sme už mohli v minulosti vidieť viac krát. V časoch keď trh padá, obchodníci hľadajú vhodné príležitosti, kam by mohli vložiť svoje prostriedky. Dnes je ale situácia iná. Bitcoin počas posledných troch dní vzrástol o viac ako 15 % a má veľkú šancu na to, aby prekonal dôležitú rezistenciu na úrovni 24 700 dolárov.

Masívny rast bitcoinu

Masívny rast bitcoinu. Zdroj: TradingView

Práve tento fakt by mohol pozitívne ovplyvniť pokračujúci hype okolo kryptomien s umelou inteligenciou. Pozitívom môže byť aj pokračujúci boj medzi spoločnosťami Google a Microsoft.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Technologický gigant Microsoft pred pár dňami predstavil novú verziu vyhľadávača Bing, ktorý je poháňaný technológiou OpenAI.

Google zase predstavil konkurenčný projekt Bard. Aj toto podnietilo obchodníkov k tomu, aby svoje prostriedky masívne vkladali do projektov SingularityNET či FetchAI.

Využiteľnosť v praxi

Rast týchto projektov bude do značnej miery ovplyvnený tým, ako sa budú využívať v praxi. S určitosťou je tu priestor na ďalší rozvoj, keďže je na trhu s kryptomenami stále len niekoľko projektov, ktoré sa zaoberajú umelou inteligenciou.

Prečítaj si viac: Kryptomeny s veľkým potenciálom, ktoré by si nemal prehliadnuť

Okrem toho môžeme pozorovať aj rastúci záujem zo strany ďalších veľkých investorov. Ako sme písali vyššie, do svojich vlastných projektov sa pustili giganti ako Microsoft či Google, čo môže spôsobiť príchod ďalších veľkých hráčov. Práve oni budú chcieť, aby umelá inteligencia značne zjednodušila život a bežné denné úkony, ktoré každý z nás využíva.

Aj v tomto prípade sa odporúča opatrnosť a dôkladný rozbor. Investujte len do tých projektov, u ktorých sa očakáva skutočné využitie v praxi.

Čítaj ďalej: Kontroverzný návrh ekosystému cardano vyvolal veľkú vlnu kritiky