Záujem o herné kryptomeny klesá
Záujem o herné kryptomeny klesá. Zdroj: shutterstock.com/metamorworks/Blue Planet Studio

Herný priemysel založený na kryptomenách v posledných mesiacoch zažíva masívny odliv používateľov. Podľa portálu TheBlock počet účastníkov vychádzajúci z analýzy Messari, klesol od októbra 2022 o 34 %.

Napriek poklesu aktívnych používateľov sa investície do kryptomenových hier neznížili, ale ostávajú stabilné. V prípade, že odliv účastníkov trhu bude pokračovať v masívnom meradle, je pravdepodobné, že sa budú následne znižovať aj investície. Okrem záujemcov o tento sektor sa rapídne znížil aj počet hier, ktorý za rovnaké obdobie klesol o 30 %.

Po úspešnom uvedení systému play to earn mohli používatelia získavať tokeny zo systému move to earn alebo watch to earn. Masívna korekcia v roku 2022 ale spôsobila zostup popularity kryptomenových hier ako Axie Infinity. Za posledné obdobie navyše nevychádzajú už také populárne herné platformy.

Pokles aktívnych používateľov
Pokles aktívnych používateľov. Zdroj: Messari Crypto
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

 

Majú herné kryptomeny budúcnosť?

Nedávno sme vás informovali aj o samotnom ústupe sektoru DeFi a NFT. Napriek nepriaznivým trhovým podmienkam, ale dobre financovaní vývojári hier ostávajú optimistickí a veria, že v najbližších mesiacoch dôjde k obratu trendu.

Medzitým korekcia na kryptomenovom trhu z krátkodobého hľadiska pokračovala aj v čase písania článku, pričom držitelia kryptomien realizovali januárové zisky, po najziskovejšom úvode roka za posledné desaťročie, o ktorom sme vás informovali v článku Bitcoin má za sebou najziskovejší január desaťročia. Čo nás čaká vo februári?

Ak sa podarí bitcoinu udržať vzostupnú trajektóriu aj po zvyšok roka 2023, pravdepodobne na to budú pozitívne reagovať aj altcoiny. Priamo to ovplyvní aj záujem o sektor NFT a DeFi a v neposlednom rade sa zvýši záujem aj o blockchainové hry, ktoré momentálne zažívajú obrovský pád.

Mohlo by ťa zaujímať: Držitelia bitcoinu v roku 2023 podľa týchto údajov zbohatnú