Kryptomeny čaká ťažké obdobie
Kryptomeny čaká ťažké obdobie. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski/Piotr Swat

Komisia pre cenné papiere a burzy už niekoľko dní tvrdo útočí na niektoré kryptomenové spoločnosti a hrozí, že bude tento tlak pokračovať aj ďalej. Kryptomeny dokázali od začiatku roka vzrásť o niekoľko desiatok percent, no zdá sa, že tieto negatívne udalosti môžu tento vývoj zastaviť. Kryptomenový denník Coindesk informoval o vyjadrení zakladateľa burzy Binance, ktorý sa obáva najhoršieho scenára.

Kryptomeny čaká ťažká skúška

Changpeng Zhao sa vyjadril k náročnej situácii na trhu s kryptomenami po tom, čo SEC odštartoval hon na niektoré kryptomenové projekty. Denník Wall Street Journal prilial olej do ohňa správou, že sa SEC chystá v najbližšom období zaútočiť priamo na najväčšiu kryptomenovú burzu Binance a konkrétne na stablecoin BUSD.

Spoločnosť Paxos nás informovala, že dostali nariadenie aby okamžite pozastavili razenie nových tokenov BUSD, keďže je celý projekt pod ich správou. Boli sme ubezpečení, že sú všetky prostriedky v bezpečí a že rezervy boli viac krát kontrolované v rámci auditov. O údajom spore so SEC nič neviem. Síce nie som odborník na súdne právo v USA, ale ak bude BUSD uznaný ako cenný papier, bude to mať zásadný vplyv na trh s kryptomenami,“ uviedol CZ na svojom twitterovom účte.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ide o veľké prekvapenie, keďže tento projekt síce spadá pod správu burzy Binance, no vydáva ho spoločnosť Paxos, ktorá je pod regulačným dohľadom ministerstva finančných služieb v New Yorku. Reakcia na tieto fámy prišla okamžite. Natívny token BNB klesol v priebehu pár hodín o viac ako 7 %.

Pokles natívneho tokenu bnb
Pokles natívneho tokenu BNB. Zdroj: TradingView

Podľa najnovších informácii, SEC považuje stablecoin BUSD za cenný papier a to na základe Howeyho a Revesovho testu. Opäť sa teda dostávame do problematiky nejasných informácii, ktoré nútia úrady reagovať žalobami a súdnymi procesmi.

V tomto prípade môžeme pozorovať jasný rozdiel medzi USA a ázijskými krajinami. V USA prebiehajú regulácie preukazovaním sily, zatiaľ čo ázijské krajiny idú cestou jasných regulačných zákonov a pravidiel.

Gary Gensler je veľkým odporcom kryptomien a väčšinu považuje za cenné papiere, ktoré nespĺňajú žiadne zákony. Podľa jeho najnovších vyjadrení sa SEC najskôr zameria na transparentnosť a zlepšenie informovanosti investorov.

Z prostredia obchodníkov sa čoraz viac začínajú ozývať kritické ohlasy na SEC, ktorý týmto bojom ubližuje nielen kryptomenovým spoločnostiam, ale aj samotným obchodníkom.

Čítaj ďalej: Výpredaj na kryptomenovom trhu pokračuje – Pripravte sa na tento scenár