Kryptomeny ako Fetch budú rásť
Kryptomeny ako Fetch budú rásť. Zdroj: shutterstock.com/metamorworks/AnotherPerfectDay

Obchodníci zaujímajúci sa o kryptomeny vytlačili bitcoin počas januára až o 40 %, no existuje mnoho altcoinov, ktoré dosahujú oveľa vyššie zhodnotenie. Príkladom je podľa správy Coinpage aj kryptomena Fetch.AI (FET), ktorá od začiatku decembra narástla už o neuveriteľných 600 % v čase písania článku.

Podľa údajov z TradingView FET narástol v troch po sebe idúcich vzostupov. Len v priebehu februára za posledné dni sa cena zhodnotila o 85 % a z krátkodobého hľadiska konsoliduje. Všeobecne sa odporúča počkať si na spomalenie volatility a keď cena pôjde opäť po korekcii bokom, naskytne sa ďalšia nákupná príležitosť. Viac sa o strachu z premrhanej príležitosti a emočnom obchodovaní môžete dočítať v článku Ako strach a chamtivosť ovplyvňujú naše výsledky na burze.

Kryptomena FET prudko rastie
Kryptomena FET prudko rastie. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Kryptomeny ako FET sa dostanú na výslnie

Medzi ethereovými veľrybami je FET jedna z najpoužívanejších inteligentných zmlúv. Dokonca ide o jeden z piatich tokenov, o ktoré majú záujem držitelia najväčších peňaženiek podľa údajov WhaleStats. Práve hromadenie veľkých hráčov je jeden z hlavných katalyzátorov cenového rastu kryptomeny.

Fetch.AI kombinuje inteligentné zmluvy, blockchain a umelú inteligenciu (AI) s cieľom vytvoriť sieť autonómnych softvérových agentov pre peer to peer aplikácie poháňané AI. Práve umelá inteligencia v posledných rokoch zasahuje čoraz viac do bežného života a spoločnosti sa predbiehajú v jej adopcii.

Už dnes vám boti dokážu odpovedať na všetky vaše otázky, napísať za vás slohovú prácu alebo dokonca vytvoriť deepfake video s tvárou cudzej osoby. Toto je len zlomok toho, čo umelá inteligencia dokáže už dnes. Práve kryptomeny zamerané na siete poháňané umelou inteligenciou budú v najbližšom období profitovať z rýchlo rozvíjajúceho sa odvetvia.

Podľa údajov z CoinMarketCap sa FET nachádza na 111. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 347 miliónov dolárov a denným objemom obchodov 432 miliónov dolárov. Málo kedy sa vidí, že denný objem obchodovania prevyšuje celkovú trhovú kapitalizáciu a ide zároveň o bullish signál, že o danú kryptomenu je v súčasnosti extrémny záujem.

Je potrebné ale brať na vedomie, že cena kryptomien sa bude odvíjať aj od pohybu ceny BTC. O najpravdepodobnejších scenároch sa môžete viac dočítať v článku Tri najpravdepodobnejšie scenáre vývoja ceny bitcoinu na rok 2023.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto podhodnotená kryptomena môže čoskoro prudko narásť