[Správy] Trezor podporuje už aj Cardano, XRP a ďalšie kryptomeny • SWIFT poprel spoluprácu s Ripple…

BITmarkets BITmarkets

Hardvérová peňaženka Trezor rozšírila podporu pre Cardano, XRP, Stellar a Monero • SWIFT poprel spoluprácu s Ripple • Kryptoburza Poloniex zaviedla „pre-fork” obchodovanie pre Bitcoin Cash • Alexa od Amazonu bude možno podporovať posielanie XRP • McAfee už propaguje kryptomeny aj prostredníctvom svojich tetovaní

Hardvérová peňaženka Trezor rozšírila podporu pre Cardano, XRP, Stellar a Monero

SatoshiLabs, český výrobca populárnej hardvérovej peňaženky Trezor, oznámil, že pre svoj najnovší produkt Trezor Model T pridal podporu pre nové kryptomeny. Konkrétne ide o Monero, Cardano, Stellar, XRP, Tezos, Decred, Groestlcoin, Lisk, Zencash, and Zcash Sapling hardfork. Nainštalovaním nového firmware (verzia 2.0.9) tak jej majitelia môžu vyššie spomenuté coiny uchovávať jedným z najbezpečnejších spôsobov. Vlastníci staršieho modelu Trezor One získajú po nainštalovaní nového firmware 1.7.1 možnosť ukladať kryptomeny Lisk a Stellar.

Viac sa dočítate tu: sludgefeed.com (v angličtine).

SWIFT poprel spoluprácu s Ripple

Keď sa internetom začali šíriť správy, že SWIFT pripravuje upgrade svojho GPI systému (Global Payments Innovation), ktorý sa zameriava na cezhraničné platby, mnohí kryptonadšenci naznačovali, že by mohlo ísť o spoluprácu tejto spoločnosti s Ripple. Cieľom inovácie bolo totiž zrýchliť a zjednodušiť tento typ platieb, na ktorý sa Ripple špecializuje. Špekuláciám je však koniec, nakoľko hovorca SWIFTU poprel akékoľvek plány spolupráce s Ripple v najbližšom období. V stanovisku sa uvádza:

„Nie sme si istí, odkiaľ prichádzajú informácie ohľadom súvislosti aktualizácie GPI v spojitosti s RippleNetom. Každopádne, žiadny spoločný súvis tam nie je. Naším primárnym cieľom je momentálne zabezpečiť, aby všetky platby zahŕňali odkaz na ich monitorovanie, ktorý umožní bankám sledovať ich konečné platby v reálnom čase.”

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

Kryptoburza Poloniex zaviedla „pre-fork” obchodovanie pre Bitcoin Cash

Americká kryptoburza Poloniex prišla so zaujímavou novinkou. V rámci očakávaného hard forku kryptomeny Bitcoin Cash umožnila svojim klientom obchodovať dva nové tokeny Bitcoin Cash ABC (BCHABC) and Bitcoin Cash SV (BCHSV) ešte pred zrealizovaním samotného forku. Ten sa uskutoční až o týždeň, vo štvrtok 15. novembra. Čo sa samotného kurzu týka, burza pripravila jednoduchý konvertor, ktorý prepočíta vami zadané množstvo Bitcoinu Cash na spomínaný BCHABC, alebo BCHSV.

Viac sa dočítate tu: cryptoglobe.com (v angličtine).

Alexa od Amazonu bude možno podporovať posielanie XRP

XRP Tip Bot, vďaka ktorému môžu používatelia redditu, Discrodu či Twitteru posielať iným členom kryptomenu XRP, bude možno integrovaný do zariadenia Alexa od Amazonu. Podľa nižšie priloženého tweetu s videom je nová aplikácia už vyvinutá. Čaká sa však na schválenie od Amazonu. Ak sa ju rozhodne zaradiť do svojho App Store, majitelia Alexy budú môcť posielať XRP vskutku jednoduchým spôsobom.

Podľa zverejneného videa bude stačiť zadať adresáta kryptomeny a hodnotu, ktorú chcete poslať, a následne ju potvrdiť. O všetko ostatné sa postará daná aplikácia. Znie to jednoducho, otázne však je, do akej miery bude takýto spôsob posielania coinov bezpečný.

Viac sa dočítate tu: sludgefeed.com (v angličtine).

John McAfee už propaguje kryptomeny aj prostredníctvom svojich tetovaní

Excentrický počítačový programátor, biznismen a horlivý zástanca kryptomien, John McAfee, už nevie, čo so sebou. Po tom, ako vyhlásil predikciu ceny Bitconu, ktorá ak nevyjde, tak ho to riadne „zabolí”, zverejnil nové propagačné video pre Skycoin.

Ide o kryptomenu, ktorá je opisovaná ako projekt využívajúci najinovatívnejšiu technológiu blockchainu, a ktorej vývoj kontinuálne trvá už sedem rokov. Prostredníctvom vlastného hardvéru, ktorý funguje ako servisný uzol v celej svojej sieti, SkyCoin tvrdí, že bude schopný ponúknuť škálovateľnú alternatívu internetu, ktorá bude odolná voči cenzúre.

Zdá sa, že tento projekt pána McAfeeho oslovil natoľko, že neváhal a nechal si zvečniť logo tejto kryptomeny na svoj chrbát. Síce to vyzerá ako nakreslené fixkou, ale proti gustu žiaden… Ostatne, posúďte sami:

Viac sa dočítate tu: icoexaminer.com (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.