Začne Amazon využívať služby a nástroje spoločnosti Ripple?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien
Spoločnosť Ripple sa snaží poskytovať bezproblémový, rýchlejší a lacnejší spôsob medzinárodných platieb pomocou vlastných decentralizovaných nástrojov. Tieto nástroje nie sú určené len pre banky či finančné inštitúcie, ale aj pre veľké spoločnosti, akou je práve Amazon. Tie ich môžu využívať pre jednoduché posielanie správ a zúčtovanie platieb.

Nastávajúci stav je smiešny

Vedúci pracovníci spoločnosti Ripple neustále výrazne zdôrazňujú, že spoločnosti, akou je aj Amazon, potrebujú lepšie finančné nástroje na to, aby mohli rýchlo a jednoducho platiť svojim zákazníkom. To by malo v očiach zákazníkov vylepšiť celkový dojem z obchodovania a takisto zvýšiť objem obchodov. Počas svojho prejavu v Miami sa výkonný riaditeľ spoločnosti Ripple, Cory Johnson, pustil pomerne ostro do kritiky nastávajúceho systému. V ňom je potrebné poslať peniaze z jednej krajiny do druhej. Vzhľadom na to, ako jednoduché je poslať napríklad e-mail, textovú správu, súbor či emoji do celého sveta, označil súčasný stav medzinárodných platieb za „smiešny”.

„Je smiešne, že v roku 2018 môžeme poslať textovú správu s emotikonom či e-mail so súborom kamarátovi do Ríma, ale najrýchlejší spôsob, ako dostať peniaze odtiaľto do hlavného mesta Mexika je vložiť do kufríka 10 000 dolárov a čo najrýchlejšie vyraziť na cestu.”

Johnson zašiel svojimi slovami ešte oveľa ďalej. Amazon má milióny dolárov na niekoľkých účtoch a musí platiť zákazníkom na celom svete. Podľa neho práve preto Amazon a celkovo každá veľká spoločnosť potrebuje systém, ktorý jej umožní rýchlejšie a jednoduchšie uskutočnenie platieb. A pochopiteľne, tu si riaditeľ spoločnosti Ripple prihrial svoju polievočku a úplne otvorene naznačil, že práve token XRP je schopný elegantne vyriešiť nastávajúce globálne platobné problémy.

Ripple v popredí záujmu

Tržná kapitalizácia XRP je podľa dát z coinmarketcap.com viac než 21,2 miliardy dolárov a cena za jednu XRP mincu sa pohybuje približne na hodnote 0,529 dolára (údaje aktuálne počas písania tohoto článku). Navyše je tu i reálna možnosť, že práve XRP vystrieda z druhej priečky rebríčka (podľa tržnej kapitalizácie) doteraz pevne usadené Ethereum. Situácii na XRP sme sa venovali v samostatnom prehľade trhu, ktorý nájdete tu.

Je potrebné dodať, že už mnoho finančných inštitúcií si úspešne vyskúšalo platformu Ripple a presunulo pomocou nej peniaze z jednej krajiny do druhej. Navyše sú už aj niektoré centrálne banky a známe finančné spoločnosti pripojené na RippleNet.

Dopad na celý trh s kryptomenami, ak by sa spoločnosti ako práve Amazon rozhodli vstúpiť do partnerstva so spoločnosťou Ripple, by bol iste obrovský. Rovnako by malo spojenie Ripple a Amazonu značný dopad na celý globálny platobný systém. Aj keď zatiaľ ešte oficiálna dohoda medzi Amazonom a spoločnosťou Ripple neexistuje, kryptokomunita nad touto možnosťou špekuluje. Rovnako kryptonadšenci veria, že partnerstvo medzi týmito dvoma gigantmi bude uzavreté.

Tip redakcie: CEO Ripple Labs: XRP má 1000-krát lacnejšie a rýchlejšie transakcie ako Bitcoin

Záver

Ak sledujete grafy či analýzy (napríklad na spriatelenom webe Trading11.com), iste vám neuniklo, že XRP má v poslednej dobe naozaj „našliapnuté” a často sa okolo neho točí mnoho zaujímavých fundamentálnych správ. Spojenie firiem Ripple a Amazon by mohlo byť ďalšou fundamentálnou bombou. Myslíte si, že je toto spojenie reálne? Budeme radi, keď nám to dáte vedieť v komentároch.

Zdroj:
zycrypto.com

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radek D.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.