V hardvérovej peňaženke Trezor odteraz môžete nakupovať kryptomeny

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

SatoshiLabs, český výrobca Trezoru – populárnej hardvérovej peňaženky určenej na ukladanie kryptomien, umožnil používateľom modelu T zamieňať ich aktíva za iné kryptomeny priamo cez vstavané rozhranie peňaženky.

Integrovaná zmenáreň priamo vo vašej peňaženke

Vo svojom blogu, ktorý SatoshiLabs zverejnil tento pondelok, oznamuje novú funkciu pre Trezor Model T. Tá umožňuje majiteľom tohto modelu zamieňať svoje kryptomeny pomocou tretej strany priamo v rozhraní zariadenia.

V oznámení sa uvádza:

„Od dnešného dňa (22. októbra 2018) môžete bez problémov zamieňať svoje kryptomeny bez toho, aby ste museli opustiť stránku Trezor peňaženky. Celý výmenný proces môže byť spustený a sledovaný priamo v jej rozhraní.”

Integrovaná zmenáreň Trezoru bude na uskutočnenie obchodov využívať služby dvoch externých spoločností, ktoré sa zameriavajú na zamieňanie digitálnych mien – Changelly a Shapeshift.

Know Your Customer – áno, či nie?

Keďže drvivá väčšina búrz a zmenární vyžaduje dodržiavanie KYC štandardov (Know Your Customer), majiteľov T modelu bude určite zaujímať, akým spôsobom bude identifikácia zákazníka sprocesovaná. Výrobca Trezoru na svojich stránkach potvrdil, že nemá v úmysle vytvárať vlastné KYC. Zároveň však dodal, že používanie funkcie zamieňania kryptomien závisí od pravidiel vyžadovaných tretími stranami, teda tými, ktoré službu zmenárne poskytujú.

Stanovisko SatoshiLabs pokračuje:

„Trezor bude vždy fungovať bez KYC… ak sa poskytovatelia zmenární rozhodnú zaviesť KYC, registrácia a verifikácia zákazníka bude prebiehať v ich réžii. Trezor ani SatoshiLabs nebudú spracovávať vaše osobné informácie.”

Mohlo by vás zaujímať: Máte kryptomeny na centralizovaných burzách? Pozor – nie sú vaše!

Changelly a Shapeshift

Česká kryptozmenáreň Changelly, ktorá bola založená v roku 2013, používa pri KYC/AML systém hodnotenia rizík, ktorý dokáže zaznamenať nekalú aktivitu. Ak transakcia vykazuje podozrivé aspekty, tak sa pozastaví a používateľ je vyzvaný, aby prešiel štandardným AML a KYС procesom. Podľa slov zmenárne spoločnosť z bezpečnostných dôvodov nezverejňuje konkrétne kritériá systému, ktorý potreby KYC/AML monitoruje a vyhodnocuje.

V prípade, že vám bude transakcia zamietnutá, môžete sa pripraviť na nutnosť poskytnutia fotografie vášho občianskeho preukazu, pasu alebo vodičského preukazu. Zároveň budete musieť zdokladovať pôvod vašich finančných prostriedkov.

ShapeShift je švajčiarska zmenáreň, ktorá síce doposiaľ nevyžadovala od svojich zákazníkov žiadne osobné údaje. To sa však má v dohľadnej dobe zmeniť.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Podrobný a prehľadný návod, ako postupovať, ak si chcete kryptomeny zamieňať priamo vo svojom T modeli, si môžete pozrieť na oficiálnej stránke výrobcu tu.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
blog.trezor.io
bitcoinist.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.