správy, news, kryptomena

Smeruje dominancia Bitcoinu až na 85%? – Obdivovateľ zlata Peter Schiff opäť potvrdil, že kryptomenám vôbec nerozumie – Kríza v nedohľadne? Indikátor Bank of America to potvrdzuje!  – Burza Bakkt je pripravená na svoje oficiálne spustenie – Má Lightning Network vážne bezpečnostné nedostatky? – Bude september pohromou pre akcie?

Smeruje dominancia Bitcoinu až na 85 %?

Čo nie je, môže byť. To si asi aktuálne hovoria ľudia pri pohľade na dominanciu Bitcoinu. Pred dvoma rokmi by totiž iba málokto povedal, že Bitcoin bude v dominancii absolútne ničiť ostatné kryptomeny. Avšak dnes sa to deje. Teda minimálne to si myslí Max Keiser, známy Bitcoin maximalista. Ten svoj pozitívny postoj voči najväčšej kryptomene vyjadruje dlhodobo. Iba nedávno sa vyjadril, že Bitcoin je na tom tak isto ako pred bullrunom 2017. Preto si myslí, že dominancia by sa mohla kľudne vrátiť až na hranicu 85 %. Tá sa aktuálne nachádza niekde na úrovni 70 %, nad ktorou má však problém dlhodobo sa udržať.

Ak vás zaujíma táto téma, neváhajte a kliknite na nasledujúci odkaz: beincrypto.com

Obdivovateľ zlata Peter Schiff opäť potvrdil, že kryptomenám vôbec nerozumie

Človek, ktorý sa do kryptomien obúva pomerne často, si nenechal ujsť svoju príležitosť na to, aby to mohol opäť spraviť. Samozrejme, že na kritizovanie je najlepšie počkať si na prepad (aký sa aktuálne deje). A to spravil aj Peter Schiff, ktorý sa počas aktuálneho padania ceny kryptomien obul do Bitcoinu. Kráľ medzi kryptomenami podľa Petra Schiffa nikdy nebude môcť byť digitálne zlato alebo „bezpečný prístav.“ Prostredníctvom svojho Twitteru Schiff poukázal na to, že BTC nemôže byť investičný bezpečnostný prístav, pokiaľ sa bude prepadať viac ako akcie.

Viac o tejto správe sme si pre vás pripravili v našom nasledujúcom článku: kryptomagazin.sk

Kríza v nedohľadne? Indikátor Bank of America to potvrdzuje!

Žeby prišla konečne pozitívna správa aj z finančného sektora? Ten sa totižto už dlhšiu dobu zaoberal čím ďalej, tým viac možnosťou finančnej krízy. Ale po dlhšom čase sa objavil signál, ktorý môže hovoriť o opaku. Jeden z hlavných indikátorov Bank of America Merill Lynch zobrazil prvýkrát od januára 2019 buy signál. Dňa 3. januára sa posledný raz objavil buy signál na indikátore „Bull & Bear.“

Viac o tejto téme sa dozviete, ak kliknete na tento link: finance.yahoo.com

Burza Bakkt je pripravená na svoje oficiálne spustenie

Konečne! To, o čom sa hovorí už takmer dva roky, by sa mohlo stať čoskoro skutočnosťou. Iba v júli došlo k spusteniu prvej beta verzie pre Bakkt, kedy sa mali doladiť posledné detaily a nájsť prípadné chyby. A dnes to už vyzerá tak, že je všetko pripravené na to, aby mohol byť Bakkt konečne spustený. Dňa 23. septembra by malo dôjsť k oficiálnemu spusteniu tejto platformy na obchodovanie kryptomien. Malo by ísť o najpodstatnejšiu novinku tohto roka, ktorá môže poriadne zatriasť nielen cenou Bitcoinu, ale aj ostatných kryptomien.

Viac sme túto tému rozobrali v tomto článku: kryptomagazin.sk

Má Lightning Network vážne bezpečnostné nedostatky?

Rusty Russell, austrálsky softvérový programátor si myslí, že áno. Ako jeden z hlavných programátorov Bitcoin LN nedávno objavil, že LN môže mať vážne bezpečnostné problémy. Už teraz malo dôjsť k odhaleniu rôznych nedostatkov LN a jej bezpečnosti, ktoré mohli spôsobiť až finančnú ujmu. Rusty Russell však zatiaľ nepredložil extrémne veľa detailov o tomto probléme. Prisľúbil však, že do 4 týždňov by sa tak malo stať prostredníctvom jeho Twitter účtu. Potvrdzuje to teda, že LN je stále ešte primladá technológia, ktorá potrebuje neustále zlepšovanie. Aktuálne na jej vývoji pracuje približne 50 rôznych firiem.

Viac o tejto téme si môžete prečítať na nasledujúcom linku: theblockcrypto.com

Bude september pohromou pre akcie?

Z historického hľadiska sa vo veľkej väčšine prípadov potvrdilo, že po volatilnom auguste prišiel ešte volatilnejší september. August patrí všeobecne medzi najhoršie mesiace na obchodovanie (najväčší dopad má pravdepodobne leto). Ak je však mesiac, ktorý je na tom horšie ako august, tak to je september. To hovoria historické štatistiky a tak je len otázkou času, či sa to potvrdí aj tento rok.

Viac sa dočítate tu: marketwatch.com

Čo čítať ďalej?

Kryptomena od Telegramu štartuje už v októbri! Čo môžeme očakávať?