Rok 2019 je zatiaľ pre Bitcoin veľmi pozitívny. Napriek prepadom, ktoré sme zaznamenali v lete sa jasne ukazuje, že ide o aktívum s obrovským potenciálom. Aktuálna hodnota BTC je oproti januáru o 200 % vyššia. V pondelok sa však trh s kryptomenami mierne prepadol, čo okamžite využili neprajníci.

Peter Schiff na Twitteri rozprúdil poriadnu diskusiu po tom, čo sa veľmi nepresne a nelogicky vyjadril k situácii. Bitcoin podľa neho (opäť) zlyhal ako bezpečný prístav pre investorov a do budúcna tak nemá žiadny potenciál.

Reagoval hlavne na piatkový prepad akciového trhu, o ktorom sme informovali na našom investičnom portáli Trading11. Analýzy akcií nájdete v tomto odkaze.

Japonský jen, švajčiarsky frank a hlavne zlato po tomto prepade posilnili svoje pozície. Tieto aktíva už dlhodobo slúžia ako dobrý hedge pre obchodníkov na akciových trhoch. Bitcoin však na rozdiel od zlata padol o 8 % (ešte viac ako akcie). To je jasný dôkaz, že skutočne nejde o bezpečný prístav.

A tak to má byť

Nejdem tu zbytočne argumentovať proti finančnému mogulovi s dekádami skúseností a obrovským vplyvom. Peter Schiff je, čo sa týka kryptomien, dlhodobý medveď a aj pondelkový prepad využil na to, aby sa hádal s krypto komunitou. Niektoré jeho výroky dokonca spôsobili mediálnu senzáciu (viď video dole).

Nakoniec budem citovať používateľa Twitteru s menom Parabolic Trav:

„Prečo do prdele by práve Bitcoin mal byť bezpečný prístav pre investorov? V súčasnom systéme sú bezpečným prístavom dlhopisy. Ani zlato nie je 100 % bezpečné…“

Reagoval na Petrove výroky a dodal –

„Bitcoin jednoducho v čase zvyšuje svoju hodnotu […] Ak sa ho pokúšaš napasovať do roly vytvorenej klasickým finančným systémom, tak ťa to dojebe […] A teba to Pete, teba to do…“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance