[Správy] Ripple zosadil Ethereum • Kryptoburzy už distribuujú nové tokeny po Bitcoin Cash hard forku…

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
Kvakomat PC bannerAnycoin mobil banner

Kryptoburzy už distribuujú nové tokeny po Bitcoin Cash hard forku • Ripple zosadil z druhého miesta Ethereum • Lightning Network dosiahol už 4000 uzlov • Projekt IOTA predstavil nový komunikačný protokol • Azerbajdžan: Centrálna banka neplánuje vydať štátnu kryptomenu 

Kryptoburzy už distribuujú nové tokeny po Bitcoin Cash hard forku

Po včerajšom hard forku kryptomeny Bitcoin Cash už viacero významných kryptobúrz začalo s distribúciou nových tokenov – Bitcoin ABC a Bitcoin SV. Binance vo vyhlásení potvrdila, že svojim klientom už rozdala oba nové tokeny vopred dohodnutým pomerom, ktorý zodpovedal stavu ich konta k 15. novembru o 15:00 nášho času. Obchodovanie oboch tokenov v pároch s Bitcoinom a USDT bolo spustené dnes ráno. Napriek tomu sú vklady a výbery stále pozastavené.

Rovnako ku forku pristúpili aj Bitfinex a Poloniex, ktoré podľa oficiálnych stanovísk rovnako rozdali svojim klientom novovzniknuté tokeny.

Len pre zaujímavosť: v čase písania článku bolo po forku vyťažených už 173 blokov, pričom Bitcoin ABC vyťažil o 34 blokov viac. Čo sa aktuálnej hash power týka, tú ovládajú ťažiari 58 % voči 42 % v prospech Bitcoin ABC.

Viac sa dočítate tu: coindesk.com (v angličtine).

Ripple zosadil z druhého miesta Ethereum

V piatok ráno nastala v rebríčku trhovej kapitalizácie meranej metrikou podľa CMC významná zmena. Ripple, ako trhová trojka, zosadil Ethereum a dostal sa tak na druhú pozíciu za Bitcoin. Jeho celková trhová kapitalizácia je aktuálne 18,89 miliardy dolárov, kým kapitalizácia Etherea je 18,3 miliardy dolárov.

Z pohľadu trhovej kapitalizácie všetkých kryptomien si Ripple ukrojil už takmer 11 %. Na dohnanie Bitcoinu mu však stále chýba vyplniť priepastný rozdiel, keďže ten jednoznačne dominuje so svojimi 55 %.

Viac sa dočítate tu: sludgefeed.com (v angličtine).

Lightning Network dosiahol už 4000 uzlov

Podľa štatistík meraných stránkou 1ML.com dosiahol Lightning Network ďalší míľnik. V čase písania článku prekročil hranicu 4000 uzlov. Len pre porovnanie, k prvému augustu ich bolo necelých 3000, takže ich rast nabral vcelku slušný trend. Pre detailnejšie oboznámenie sa s víziou a s cieľom Lightning Networku si môžete prečítať náš článok tu.

 

V skratke, ide o druhú vrstvu klasického Bitcoin blockchainu, ktorá má umožniť rýchle a lacné transakcie. Tie má dosiahnuť pomocou platobných kanálov, cez ktoré budú samotné transakcie realizované. Akonáhle je kanál uzavretý, do blockchainu sa zaznamená len konečný stav alebo zostatok, čo v konečnom dôsledku povedie k zásadnému odľahčeniu celej siete.

Viac sa dočítate tu: btcmanager.com (v angličtine).

Projekt IOTA predstavil nový komunikačný protokol

IOTA, kryptoprojekt, ktorý sa zameriava na oblasť internetu vecí, predstavil nový protokol týkajúci sa zasielania správ, ktorý prinesie na platformu novú úroveň flexibility. Pôvodne implementovaný Masked Authenticated Messaging (MAM), ktorý bol predstavený v novembri minulého roku, dostal novú, vylepšenú verziu s označením MAM Lite.

Na rozdiel od MAM, nová verzia MAM Lite dovoľuje posielanie správ, ktoré môžu obsahovať verejné aj súkromné informácie súbežne. Tento krok tak umožňuje každému členovi siete zostať v transakčnom kanáli anonymný, no správa je pritom overiteľná externou stranou.

Viac sa dočítate tu: unhashed.com (v angličtine).

Azerbajdžan: Centrálna banka neplánuje vydať štátnu kryptomenu

V poslednej dobe sme boli svedkami viacerých pokusov o vydanie štátnej kryptomeny. Vo Venezuele sa to (diskutabilným spôsobom) podarilo, Marshallove ostrovy ustáli námietky opozície a Irán po odstrihnutí od SWIFTU tiež nie je od vydania ďaleko. Začiatkom jesene sa objavili správy, že Azerbajdžan zvažuje implementáciu blockchainu a smart kontraktov do svojich riadiacich orgánov.

Naproti tomu vydala Centrálna banka Azerbajdžanu (CBA) stanovisko, že v blízkej budúcnosti nemá v úmysle spustiť kryptomenu, ktorá by bola zastrešená centrálnou bankou, nakoľko tento typ aktíva považuje za riskantný a nebezpečný.

Viac sa dočítate tu: cointelegraph.com (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

txbtxb
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.