IOTA oznámila kompatibilitu s Ledgerom

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomena IOTA práve oznámila kompatibilitu s populárnou hardvérovou peňaženkou Ledger. Teraz si budete môcť uložiť mince (MIOTA) na Ledger Nano S.

Podľa správy vydanej na blogu IOTY sa „hardvérové peňaženky Ledger prepoja s IOTA Trinity a Romeo Wallets a používatelia si budú môcť uschovať seed (prístupový kľúč) mimo počítač alebo smartfón. Teda na Ledgeri, ktorý poskytne ďalšiu vrstvu zabezpečenia proti hackerom.”

Generálny riaditeľ spoločnosti Ledger Eric Larchevêque na blogu vysvetlil, že „dosiahnutie najvyššej úrovne bezpečnosti je hlavným zameraním ako Ledgeru, tak aj IOTY”.

IOTA je skvelá, stále má však svoje muchy

IOTA sa zameriava na škálovateľnosť a transakcie zdarma, rovnako ako na aplikácie pre Internet vecí (IoT).

V uplynulých mesiacoch obdržala IOTA významnú kritiku v dôsledku toho, že jej sieť mala odstávky a nebola vždy funkčná. To, že sa niečo podobné nikdy nestalo Bitcoinu alebo Ethereu, naznačuje, do akej miery sa sieť IOTA spolieha na „koordinátora” – jediný bod, kde môže dôjsť k zlyhaniu, pretože nie je dostatočne decentralizovaný.

Hardvérové peňaženky umožňujú používateľom vkladať svoje prostriedky offline (prostredníctvom súkromného kľúča offline). Tokeny uchovávané online a na burzách nemusia byť tak úplne v bezpečí. Dúfajme, že tento krok teda pomôže tímu IOTA posunúť sa zase o krok ďalej a urobiť svoj produkt zase o niečo prístupnejší aj bežným používateľom či firmám.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Zdroj:
CCN.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.