Bitcoin vo Venezuele zažíva zlaté časy

BITmarkets BITmarkets

Október sa vo Venezuele stal rekordným mesiacom, pokiaľ ide o obchodovanie s Bitcoinom. Už len v poslednom októbrovom týždni bola hodnota obchodov 1075 BTC. Je to najvyššia hodnota, ktorá bola v tejto krajine zaznamenaná.

Vo Venezuele existuje pre rekordný záujem o Bitcoin niekoľko dôvodov. Najdôležitejšími sú inflácia, problémy s riadením kapitálu a nedostatkom devíz v tejto krajine. Venezuelčania sa stále častejšie zaujímajú o kryptomeny a považujú ich za šancu získať kontrolu nad kapitálom alebo svojim majetkom.

V poslednej dobe to má Venezuela nesmierne ťažké, a to tiež kvôli medzinárodným tlakom, ako napríklad sankcie na vývoz zlata, ktoré uvalili Spojené štáty americké.

Mohlo by vás zaujímať: Rusko a Venezuela dominujú v objemoch LocalBitcoins

Platby pomocou SMS posunú Venezuelu o krok ďalej

Zároveň projekt Dash inicioval svoj lokálny implementačný program – Dash Text. Spoločnosť umožní predajcom prijímať platby v kryptomenách prostredníctvom kódu SMS, a to i s jednoduchými mobilnými telefónmi, bez nutnosti pripojenia k internetu. Toto je dobre premyslené rozhodnutie, pretože väčšina Venezuelčanov nemá smartfón.

Budeme teda môcť sledovať takpovediac v priamom prenose, ako sa dá platiť kryptomenami aj v krajinách, pri ktorých sme si mysleli, že na to ešte dlho nebudú pripravené.

Tip redakcie: [Politika] Venezuela – Príbeh o kolapse krajiny s najväčšími zásobami ropy na svete

Záver

Situácia v tejto krajine naozaj nie je ružová a je zaujímavé sledovať, ako sa v týchto ťažkých chvíľach obyčajní ľudí upínajú práve ku kryptomenám. A ako vysoko je pravdepodobné, že v prípade globálnej krízy by si túto cestu, ako ochrániť svoj majetok, vybrali aj obyvatelia iných štátov?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.