Lightning Network sa rýchlo vyvíja – už má takmer 3 000 uzlov!

Novinky Sieti Lightning Network sa darí
Sieti Lightning Network sa darí. Zdroj: shutterstock.com/Wright Studio
BITmarkets BITmarkets

Nielen Bitcoinu sa v posledných týždňoch darí. Kapacita siete Lightning Network, ktorá funguje ako druhá vrstva Bitcoin blockchainu, za posledný mesiac vzrástla o 350 % a po prvý krát prekročila symbolickú hodnotu 100 bitov!

Prečo vlastne nemáme žiadne oficiálne štatistiky o Bitcoine a Lightning Network?

Skutočnosť, že rôzne štatistické stránky často vykazujú odlišné hodnoty o rýchlosti Lightning siete, záleží od použitia daného uzla. Podobne ako Bitcoin ani Lightning nemá žiadne oficiálne štatistiky. Dáta vždy závisia od toho, ako je nakonfigurovaný uzol, ktorý ich zaznamenáva. V tejto súvislosti je ťažké hovoriť o skutočných a správnych údajoch. Je to skôr orientačný ukazovateľ, pri ktorom ale vidíme jednoznačný progres.

statistiky lightning network

Štatistiky zo stránky 1ml.com

Mimochodom, všimnite si, že (momentálne) piaty najväčší uzol sa volá “tady je slushovo.” Český slush pool je jeden z najväčších mining poolov na svete. Možno ide práve o ich projekt.

Viac o Slushovi nájdete v našom seriáli o osobnostiach

Hlavné problémy, ktoré bránia využitiu Lightning Network

V súčasnosti sú veľkým problémom pre Lightning hlavne malé bloky. Po prečítaní LN Whitepapperu zistíte, že team developerov počíta s približne 100 MB blokmi na BTC blockchaine. Zväčšením blokov by ale mohlo dôjsť k decentralizácii nodov a ohrozeniu samotného Bitcoinu.

Iná teória hovorí, že sa využijú platobné kanály (napr. Litcoinu) a cez LN budú prebiehať automatické atomic swapy. Tento krok by znamenal využitie rôznych kryptomien pre rôzne transakcie.

Technológia pôjde dopredu s rastúcim počtom užívateľov

Vývojári Lightning Network sa ešte musia vysporiadať s mnohými prekážkami. Dobrou správou je, že progres je vidieť takmer každý deň. Denne nám rôzne kryptomenové projekty pripomínajú, ako technológia napreduje a trh sa neustále vyvíja. Treba jednoducho poznamenať, že celá táto technológia je ešte len v plienkach. Som si istý, že v budúcnosti sa môžeme tešiť na veľké veci, či už to bude Lightning alebo niečo úplne iné.

AK sa vám tento článok páčil, budeme radi, ak nás podporíte likom na facebooku, prípadne sa prihláste na odber notifikácií (návod nájdete tu).

Zdroj: coinspondent.de

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI