[SPRÁVY] Desať nových kryptobankomatov v pražskom metre – Cena BTC stúpne o 500% do 10 rokov

BITmarkets BITmarkets

Desať nových kryptobankomatov v pražskom metre – Cena BTC stúpne o 500% do desiatich rokov – 51% útok na Ethereum Classic by údajne stál 55 mil. USD a zarobil by 1 mld. USD – Burza KuCoin oznámila nové páry – Burza Poloniex začala vyžadovať dodržiavanie KYC a zmrazila niektoré účty – Návrat BitGrail zmarený talianskym súdom – Britská centrálna banka zvažuje štátnu kryptomenu – Zakladateľ TRONu chce kúpiť BitTorrent – Venezuelčania kupujú Bitcoin ako zaistenie proti inflačnému bolívaru – De Beers dáva diamanty na blockchain – Britské úrady vyšetrujú 24 kryptobiznisov

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Spoločnosť General Bytes, jeden z najväčších výrobcov Bitcoin ATM na svete, nainštalovala desať nových bankomatov na kryptomeny na niekoľkých staniciach v pražskom metre. „Kryptomaty” zatiaľ fungujú pre Bitcoin, Litecoin, Dash a Monero a sú umiestnené na staniciach Můstek, Nádraží Veleslavín, Dejvická, Florenc, Černý Most, Zličín, Pankrác, Flora, Skalka a Hlavní Nádraží. Bitcoinist.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Matt Hougan zo spoločnosti Bitwise Asset Management sa domnieva, že cena Bitcoinu by mohla v nasledujúcich desiatich rokoch vzrásť o 500%. Hougan stavia svoju predpoveď na tom, že kryptomena sa stáva skutočným úložiskom hodnoty a blockchain preniká do viacerých aspektov ľudského života. Bitcoinist.com (v EN)

Brazílsky vedec vypočítal, že 51% hackerský útok na sieť jednej z väčších kryptomien by stál iba 55 miliónov USD, pričom zisk by mohol byť až 1 miliarda USD. Ako príklad použil kryptomenu Ethereum Classic (ETC), ktorá beží na algoritme Proof-of-Work (POW). Cointelegraph.com (v EN)

Tiež by vás mohlo zaujímať: Bitcoin Cash a nebezpečenstvo 51% útoku

Burzy

Kryptoburza KuCoin (KCS) oznámila nové páry a to napriek čínskemu zákazu. Sú to Odyssey (OCN), Dragonchain (DRGN) a Credits (CS). Cryptorecorder.com (v EN)

Americká kryptoburza Poloniex začala svojim klientom posielať emaily ohľadom novozavedených obmedzení, týkajúcich sa pravidiel KYC (know-your-customer). Nie je prekvapením, že overovací proces je povinný a dotknutí užívatelia majú 14 dní na to, aby vyhoveli požiadavkám. Majitelia účtov na sociálnych sieťach tvrdia, že po potvrdení svojej totožnosti dostanú oznámenie, že už môžu pokračovať v obchodovaní, avšak ich predtým funkčný účet je teraz zablokovaný. Bitcoinist.com (v EN) Cointelegraph.com (v EN)

Začiatkom tohto mesiaca sa Francesco Firano, CEO skrachovanej burzy BitGrail, pokúšal znovu otvoriť obchodovanie. Avšak neuspel, pretože medzinárodná advokátska kancelária Bonelli Erede podala žiadosť na súd, aby burza pred zahájením konkurzného konania zostala v režime offline. Súdny dvor vo Florencii tejto žiadosti vyhovel. Bitcoin.com (v EN)

Mohlo by vás zaujímať: Hackeri ukradli z BitGrail 17 miliónov Nano

Biznis

Mark Carney, guvernér centrálnej banky Anglicka, hovoril v Štokholme o budúcnosti centrálneho bankovníctva. Uviedol, že má myseľ otvorenú pre prípadnú štátnu digitálnu menu, vydávanú centrálnou bankou. Bitcoinist.com (v EN)

Justin Sun, zakladateľ platformy TRON, je pravdepodobne blízko k získaniu platformy BitTorrent Inc. Túto platformu sa snaží získať už dlhšiu dobu. Akvizícia sa ale komplikuje súdnymi procesmi a tiež premenovaním na „Rainberry”. Cryptovest.com (v EN)

O téme sme tiež písali: TRON – týždeň do spustenia mainnetu – všetko, čo potrebujete vedieť

Vzhľadom k tomu, že venezuelská ekonomika pokračuje vo svojej zvažujúcej sa špirále, miestni obyvatelia sa snažia dostať čo najviac kapitálu do Bitcoinu, ktorý aj napriek svojmu súčasnému poklesu neklesá rovnako rýchlo ako štátna mena bolívar. Cryptovest.com (v EN)

De Beers Group, najväčší distribútor diamantových šperkov na svete, vstúpil so svojou dodávateľskou platformou na blockchain Tracr. Jeho cieľom je zaistiť čo najväčšiu transparentnosť pôvodu drahých kameňov a získať tak dôveru klientov. Cointelegraph.com (v EN)


Regulácie

Orgány Spojeného kráľovstva zahájili 24 vyšetrovaní rôznych obchodných aktivít spojených s kryptomenami, s cieľom vyšetriť dodržiavanie finančných predpisov, uviedli 25. mája miestne médiá. Cointelegraph.com (v EN)

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.