Týždeň do spustenia TRON mainnetu – všetko, čo potrebujete vedieť

Novinky TRON prejde pod vlastný blockchain
TRON prejde pod vlastný blockchain. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomena TRON donedávna fungovala na Ethereum blockchaine. Túto platformu využívajú stovky startupov. Hlavne vďaka programovateľným smart-kontraktom a možnosti vytvoriť si behom chvíľky vlastný plne funkčný digitálny token.

Niektoré projekty však nemajú v pláne ostávať na Ethereum blockchaine navždy. Napríklad TRON čoskoro prejde na vlastný blockchain. Pôjde o relatívne náročnú operáciu, ktorá sa iste nezaobíde bez chaosu a ak si nedáte pozor, môže sa stať, že prídete o svoje tokeny. Nenechajte sa napáliť podvodníkmi, ktorí sa túto situáciu iste pokúsia využiť. V tomto článku nájdete všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste ochránili svoje financie a aby sa vás prechod nijako nedotkol.

https://twitter.com/justinsuntron/status/999506004952862720

Justin Sun: Spustenie TRON Main Netu už za 6 dní, 19 hodín, 37 minút a 7 sekúnd! (teraz to už bude menej)

Dôležité – 31.5.2018 je dátum spustenia TRON mainnetu. Ďalšie tri týždne sa bude testovať a presun tokenov nastane až 25.6.2018. Viac informácií nájdete nižšie.

Najjednoduchšie je nechať TRON tokeny na burze

Problém s prechodom na iný blockchain je ten, že tokeny na starej sieti budú bezcenné. Každý používateľ však na novom mainnete dostane rovnaké množstvo coinov. Problém je, ako ich získať.

Zdá sa, že najjednoduchšie bude držať TRX na burze. Všetky burzy, ktoré podporujú obchodovanie TRON tokenov samozrejme budú podporovať prechod na nový blockchain a všetko spravia za vás.

V podstate nedáva zmysel, aby nejaká burza tento prechod nepodporovala. Ak vašej burze veríte, presuňte na ňu 24.6.2018 TRX tokeny a o dva dni (26.6.2018) si ich vytiahnite.

Usmernenie pre burzy po spustení TRON mainnetu

Zdroj

   1. <November – 31.5.> príprava na spustenie siete
    • Dokončenie testovania funkcionality mainnetu
    • Dokončenie testovania novej TRON peňaženky
    • Dokončenie testovania blockchain exploreru
   2. <1.6. – 24.6.> testovanie mainnetu
    • Overenie stability mainnetu
    • Užívatelia dostanú testovacie tokeny a budú mať možnosť vyskúšať si novú TRON peňaženku
    • Vývojári z komunity majú možnosť otestovať funkcionalitu mainnetu
   3. <25.6.> genesis blok a migrácia tokenov
    • Oficiálne spustenie mainnetu a vyťaženie Genesis bloku nastane
     25.6. o 00:00 GMT
    • Migrácia tokenov
     Pre burzy: ERC-20 TRX tokeny budú presunuté na TRON Foundation peňaženku a TRON Foundation pošle TRX tokeny z mainnetu na burzy

Ak máte nejaké otázky, pýtajte sa v komentároch pod článkom, prípadne napíšte do našej novej diskusnej skupiny na facebooku. Prechod TRON-u na mainnet budeme rozhodne sledovať a ak by sa objavilo niečo zaujímavé, dáme vám včas vedieť v ďalšom článku. Prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu) nech vám nič neujde.

Naše najnovšie video: