Počuli ste už niekedy o kryptomene Pundi X?

BITmarkets BITmarkets

Pundi X sa snaží vyriešiť problém dostupnosti kryptomien. Nie každý dnes ovláda registráciu na internetové burzy a nie každý vie ako a kde kryptomeny nakúpiť.  Pundi X umožňuje zákazníkom vďaka svojmu terminálu XPOS platbu v obchodoch za nákup kryptomenami, ale taktiež aj nákup týchto kryptomien.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Preložené z českého originálu, ktorý nám zaslal záujemca o post redaktora Pavel Přecechtěl.

Ich heslo znie: „Nákup kryptomien by mal byť tak jednoduchý, ako kúpiť si fľašku vody.” Tento produkt môže byť skutočne mostom medzi kryptomenami a tou najširšou verejnosťou. Momentálne podporuje BTC, LTC, ETH, QTUM, ZCASH, NEM, ACT, LYL a v blízkej budúcnosti tiež Wanchain. V budúcnosti bude počet akceptovaných kryptomien stúpať.

Od ICO k produktu behom pol roka

Verejná ponuka tokenov Pundi X bola spustená v poslednom štvrťroku 2017. Keď sa minulý týždeň konal Consensus 2018 v NYC, nikto by si nepomyslel, že tam tím prinesie hotový produkt.

Zi Bin Cheach, CEO Pundi X, skutočne priniesol fungujúci prototyp terminálu XPOS. Ihneď po skončení prednášky sa objavil na Twitteri Pundi X nový príspevok, ktorý oznámil práve vzniknuté partnerstvo s kryptoprojektom Wanchain. Prvotné predobjednávky už boli odoslané do Japonska, Južnej Kórey, Singapuru a Švajčiarska.

Využitie XPOS terminálu v praxi

V praktickom živote to funguje tak, že si zákazníci môžu u obchodníka (ktorý má XPOS terminál) kúpiť alebo obdržať k nákupu tzv. XPASS kartu. Pomocou tejto karty môžu zákazníci v budúcnosti platiť a nabíjať na ňu svoje kryptomeny, a to za lepšie ceny, než keby využili mobilnú aplikáciu, či akékoľvek kreditné karty, ktoré vie zariadenie XPOS tiež prijímať. Spoločne s XPASS kartou dostanú tiež bezpečnostnú kartu. Táto karta sa musí bezpečne uložiť, pretože zatiaľ čo v prípade straty XPASS karty sa nič nedeje, bezpečnostnú kartu nie je možné obnoviť.

Tip: Pozrite sa, ako reálne prebiehajú transakcie prostredníctvom terminálu Pundi.

Motivácia obchodníka i zákazníka

Motivácia pre obchodníkov/predajcov (XPOS)

Môže si zvoliť maržu v rozmedzí 0 – 3%, Pundi X odporúča 1%. Ďalej bude mať na predaji aj nákupe kryptomien od zákazníkov 1% maržu. Môže sa rozhodnúť, či bude XPASS karty predávať, alebo nie. V termináli XPOS si môže nastaviť vlastný inventár, vernostné programy, reklamy a tlač. V neposlednej rade je tu motivácia prísť ako prvý na trh. Zatiaľ existujú 3 rôzne typy XPOS terminálov, obchodníci tak majú slušný výber.

Pro nákupcov/zákazníkov (XPASS)

Zákazníci môžu nakupovať a predávať svoje kryptomeny prostredníctvom obchodníkov bez problémov a bez nutnosti založiť si účet na burze. Držitelia XPASS karty získavajú zľavu. Ak stratia kartu XPASS, je možnosť ju obnoviť (pokiaľ je k dispozícii bezpečnostná karta). XPASS kartu je tiež možné nahradiť aplikáciou v mobile.

Záver

Ľudia si stále viac uvedomujú prítomnosť kryptomien, ale ich použiteľnosť je stále veľmi nízka. Pundi X si kladie za ciel preklenúť priepasť medzi záujmom ľudí o kryptomeny a praktickým použitím kryptomien v každodennom živote. Pundi X má pred sebou ešte obrovský kus cesty, ale je jedným z mála podobných projektov, ktoré už majú použiteľný hotový produkt.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroje:
https://steemit.com
https://icobench.com
https://www.youtube.com
https://www.pundix.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI