[Správy] Dnešný deň -25.6.2018- sa stal dňom nezávislosti pre spoločnosť TRON

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Dnešný deň: 25.6.2018 sa stal dňom nezávislosti pre spoločnosť TRON – EOS zablokoval ďalších 27 účtov bez arbitráže – Binance je pripravená rozšíriť svoj zoznam altcoinov – Spoločnosť ZANFAU odštartovala nový token nazvaný ZAN – Len 6 kryptomien tvorí 69 % celkového objemu kryptoobchodov – Írske banky rušia poskytovanie služieb kryptoburzám – Spoločnosť Propy predáva Palazzetto Mansion za BTC – Altcoin Fantasy vás bez rizika naučí obchodovať kryptomeny – Stanfordská univerzita založila výskumné blockchain centrum

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Správa dňa

Justin Sun, CEO spoločnosti TRON, dnes o 10:00 (GMT + 8) oznámil:

“TRON dokončil migračný swap z ERC20 na mainnet. Komunitný konsenzus inicioval sieť TRON a vytvoril Genesis blok, čo znamená oficiálnu nezávislosť TRON od blockchainu Ethereum. TRON je teraz jedným z najkonkurencieschopnejších verejných reťazcov na svete.”

Justin Sun spomenul významné medzníky TRONu:

1. 25. mája – spustenie virtuálneho stroja v beta verzii
2. 31. mája – spustenie mainnet Odyssey 2.0
3. 25. júna – vytvorený Genesis blok, nezávislý od Etherea
4. 31. júla – bude spustená oficiálna verzia TVM

Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

EOS blokuje ďalšie účty

Obavy z centralizovanej povahy EOS začínajú prerastať do niečoho oveľa väčšieho, keďže 27 ďalších účtov bolo zmrazených ako súčasť príkazu výrobcom blokov zablokovať ich.

 

Tento konkrétny príkaz bol uvedený hneď po predchádzajúcom, keď bolo zmrazených sedem účtov, ktoré boli údajne kompromitované.

Správca komunity EOS na Telegrame trvá na tom, že situácia je dočasná a povedal tiež, že arbitrážny proces je vo vývoji. Hoci k príkazu nebol poskytnutý žiaden dôvod, Sandwich povedal, že zmrazenie týchto účtov sa vzťahovalo k podvodom. Viac sa dočítate TU: https://cryptovest.com/ (v EN)

Binance zvyšuje tempo

V posledných šiestich týždňoch spoločnosť Binance pridala na svoju platformu 11 nových altcoinov:

Pundi X (NPXS)
Siacoin (SC)
Streamr (DATA)
Nexus (NXS)
SingularityNET (AGI)
IoTeX (IOTX)
Theta Token (THETA)
Civic (CVC)
ZenCash (ZEN)
Augur (REP)
Bytecoin (BCN)

Changpeng Zhao, CEO spoločnosti Binance, prehlásil, že v posledných mesiacoch burza spomalila zalistovávanie nových mincí, aby umožnila ostatným kryptoburzám dobehnúť ich. Teraz ale plánuje znova zvýšiť rýchlosť. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com (v EN)

Nový token

Softvérová firma ZANFAU, ktorá má viac ako 35 ročné skúsenosti s vývojom softvéru, odštartovala nový token nazvaný ZAN. ZAN Coin je nové a efektívne platobné riešenie, ktoré je možné využiť prakticky v akejkoľvek pracovnej situácii. Jeho jedinečný model “tokenomiky” funguje nielen ako účinná forma platby, ale aj ako tokenové aktívum. Viac sa dočítate TU: http://bitcoinist.com/ (v EN)

Len 0,36 % kryptomien tvorí 69 % celkového volume

Analýza uskutočnená spoločnosťou Diar ukázala, že iba 0,36 % obchodovateľných kryptomien tvorilo 69 % celkového obchodného objemu všetkých kryptotrhov. Diar v správe uvádza, že likvidita na väčšine obchodovaných altcoinoch prakticky neexistuje a že cena väčšiny altcoinov je úzko naviazaná na vrcholy a priepasti Bitcoinu. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Banky pokračujú v ťažení proti kryptomenám

Niekoľko írskych spoločností, ktoré poskytujú kryptomenové služby, tvrdí, že buď museli prestať obchodovať, alebo boli nútené otvoriť účty zahraničných bánk. Medzi dotknuté spoločnosti patrí aj Bitcove, jedna z najstarších kryptobúrz v Írsku. Bank of Ireland na svoju obranu uviedla, že v zásade neponúka bankové služby kryptoburzám. Spoločnosť Allied Irish Banks uviedla, že je povinná dodržiavať regulačné požiadavky. Toto však nie je ojedinelý prípad. Napríklad v Čechách a na Slovensku sa deje niečo podobné. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Akceptácia Bitcoinu

Spoločnosť Propy v spolupráci s Hilton & Hyland Real Estate pripravuje 28. júna 2018 historicky prvú aukciu v oblasti nehnuteľností, ktorá prebehne na blockchaine. Propy bude dražiť luxusný palác Palazzetto Mansion zo 16. storočia, ktorý sa nachádza sa v historickom centre Ríma. V súčasnosti je ocenený sumou 35 miliónov EUR. Akceptované budú ponuky v USD a BTC. Viac sa dočítate TU: http://bitcoinist.com (v EN)

Naučte sa obchodovať kryptomeny

Spoločnosť Altcoin Fantasy používa platformu simulácie obchodovania s kryptomenami, ktorá umožňuje používateľom bezrizikový spôsob, ako sa naučiť obchodovať s kryptomenami. Platforma obsahuje sponzorované súťaže, ktoré umožňujú používateľom súťažiť o skutočné výhry v kryptomenách, na základe najvyššieho výnosu na konci stanovených obchodných období. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Štúdium blockchainu už aj na Stanforde

Oddelenie informatiky Stanfordskej univerzity zriadilo centrum výskumu blockchainu na podporu štúdia a rozvoja tejto rýchlo sa rozvíjajúcej technologickej oblasti. Center for Blockchain Research je päťročný výskumný program, ktorý podporujú rôzne krypto-organizácie, vrátane Ethereum Foundation, Protocols Labs, OmiseGo, DFINITY Stiftung, Interchain Foundation and kryptocurrency hedge fund Polychain Capital. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Pozrite si naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.