Deň Nezávislosti (4.Júl) sa nezadržateľne blíži. Aj napriek tomu, že na Slovensku a celkovo v Európe sa tento deň vôbec neoslavuje (z pochopiteľných dôvodov), v Amerike je tento deň jeden z najpopulárnejších v roku. A ktorá z kryptomien by sa teda v tento deň mala pokúsiť zviditeľniť sa čo najviac, ak nie tá, ktorá to robí neustále?

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Tron má vlastný Deň Nezávislosti

Už dňa 25.júna 2018 sa Justin Sun, zakladateľ kryptomeny Tron rozhodol, spáliť až jednu miliardu Tron mincí. Z celkového počtu mincí, ktoré sú práve v obehu (65 miliárd) je to však iba 1,5%, nehovoriac o tom, že maximálny počet mincí, ktoré môže kryptomena Tron mať je 100 miliárd. Takže celkovo bude spálené iba 1% zo všetkých mincí.

Tron Foundation sa vyjadrila, že práve tento počin by sa mal zapísať do histórie. Malo by ísť totižto o najväčšie zničenie peňazí v histórií ľudstva na počesť jednej historickej udalosti.

Vojna blockchain veľmocí

Iba nedávno sa Justin Sun vyjadril, že si myslí, že Tron dokáže riešiť niektoré problémy, s ktorými sa stýka aj samotné Ethereum. Myslí si napríklad, že problémom pri druhej najväčšej kryptomene je jej programovací jazyk, Solidity. Justin Sun sa teda rozhodol  využívať oveľa rozšírenejší jazyk, Java.

Takisto sa vyjadril, že ďalšími výhodami Tronu voči Ethereu sú napríklad veľmi nízke transakčné poplatky alebo aj rýchlosť transakcií. Justin Sun dokonca svojmu projektu verí až natoľko, že sa rozhodol zvýšiť odmenu za nájdenie chyby v kóde Tronu. Tá bola pôvodne stanovená na 100 000 dolárov za nájdenie akéhokoľvek bugu. V dnešnej dobe sa však táto odmena hýbe až na hranici 10 miliónov dolárov. Z pochopiteľných dôvodov sa takýto ťah vníma ako vyjadrenie obrovskej dôvery vo svoj produkt.

Záver

Či už si myslíte, že je lepšie Ethereum alebo Tron je nám v podstate jedno. Toto rozhodnutie necháme iba na vás. To podstatné z dnešného článku je, že Tron sa rozhodol vrámci svojho marketing spáliť až 1 miliardu Tron mincí. Malo by sa tak stať dňa 25.júna. O tejto udalosti vás budeme určite podrobne informovať potom, čo sa tak stane.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj:
ccn.com