Long proces na BTC môže začať, naznačuje znížená volatilita

Novinky Môže ísť bitcoin aj pod 4-tisíc dolárov?
Môže ísť bitcoin aj pod 4-tisíc dolárov? Zdroj: Shutterstock.com/Julia Tsokur
BITmarkets BITmarkets

Zatiaľ čo všetci vidíme dramatické zníženie hodnoty Bitcoinu od decembra 2017, niektorí investori a obchodníci najdôležitejšej kryptomeny si však uvedomujú nižšiu volatilitu jeho ceny. Ako uviedol Bill Baruch, prezident Blue Line Futures, 30-dňová anualizovaná volatilita BTC sa znížila na približne 61 percent. Dokonca začiatkom júna bola jej hodnota len 50 percent.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading 11 iba za 10€ mesačne.

Zníženie volatility signalizuje niečo dôležité

V konečnom dôsledku po tom, ako sa anualizovaná volatilita Bitcoinu stala depresívnou a BTC stratil od decembra viac ako 70%, je Baruch presvedčený, že predaj sa stal vyčerpaným a môže začať proces zdola.

Podľa Barucha to, čo sa stalo s cenou Bitcoinu koncom minulého roka, bolo jednoducho príliš veľa a príliš rýchlo. Veľké množstvo špekulácií a nákupov FOMO (strach z premeškania príležitosti) viedli k dramatickej inflácii a vzniku bubliny. Tej, ktorá keď praskla, spôsobila koniec prehnaného nadšenia.

Mohlo by vás zaujímať: Hoskinson (ETH a ADA): Vstup Wall Street na kryptotrhy prinesie bilióny

Dno je proces

“Rád by som povedal, že dno je proces, nie cena. Teraz, keď sa cena a volatilita vrátia späť na zem, môže proces zdola začať. Z dlhodobého hľadiska tu vidím významný Long”.

Hovorí Bill Baruch.

Nachádza sa dno na 4,550 dolároch?

Bitcoin kupujúci a predávajúci sú v dychtivom očakávaní, či pomerne mäkký support v okolí 6 000 dolárov za mincu zostane pravdivý. Avšak, pre mnohých obchodníkov to môže byť dôvod na čakanie na dno a jeho potvrdenie.

Ako vysvetlil Baruch, 100-týždňový kĺzavý priemer by bol pravdepodobne najpriaznivejšou nákupnou príležitosťou. Poznamenal, že 100-týždňový kĺzavý priemer sa blíži k takmer 4,550 dolárom, takže obchodníci budú sledovať túto úroveň.

 

Čo myslíte, odrazil sa Bitcoin včera na cene 5763 USD z tohoročného dna? Alebo sa “pozrie” na cenu 4550 USD, ako predpovedá Baruch?

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj: http://bitcoinist.com/

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.