ŠPEKULUJEM – Bitcoin nám tvorí ďalší fraktál – Do halvingu budeme padať

2

Poznáte fraktálovú teóriu? Je veľmi zaujímavá. Aktíva podľa nej na grafe tvoria a ovládajú rovnaké patterny pri akomkoľvek priblížení. Ani Bitcoin nie je výnimka a ak sa pozriete na weekly graf, rozhodne nájdete veľa podobností medzi rokmi 2017-2018 a rokom 2019, kde sme v podstate zopakovali rovnakú price action.

Prvý fraktál sa tvoril dva roky, druhý jeden rok. Ak sa má história opakovať, tretí fraktál bude hotový v priebehu cca 6 mesiacov. Navyše, táto špekulácia nám dáva vcelku realistickú predpoveď vývoja ceny Bitcoinu v najbližších mesiacoch.

Môže vás zaujímať: Tri dôvody, prečo väčšina ľudí prerobí na kryptomenách

Bitcoin tvorí tretí fraktál

V okolí 11-11500 $ sa nachádza vrchná hrana trojuholníka, ktorý tvorí ATH z roku 2017 a high z roku 2019. Myslím si, že prerazenie tejto trendline nebude tak jednoduché, ako niektorí ľudia očakávajú. práve naopak. Bitcoin sa s ňou poriadne potrápi.

1W BTC/USD - fraktalova predikcia
1W BTC/USD – fraktalova predikcia

Aktuálne už máme za sebou viac než 60% rast bez väčšej korekcie. Neviem si predstaviť, že by Bitcoin po takomto výkone mohol len tak prelomiť dvojročný downtrend. Chce to väčšiu prípravu, akumuláciu v okolí 8 400 $ a až potom útok.

Podľa toho, ako si zakreslíte tretí fraktál vychádza prelomenie downtrendu krátko pred alebo po halvingu. Môj graf je iba približný a je dosť možné, že po treťom fraktále príde ešte štvrtý, ktorý bude trvať 1-3 mesiace. To sa podľa mňa teraz vo februári nedá predikovať.

Tieto 2 obľúbené altcoiny sformovali silne býčí pattern – Dočkáme sa ich prudkého rastu?

Každopádne, táto predikcia sa mi naozaj páči a mám na to hneď niekoľko dôvodov

  1. Nemyslím si, že Bitcoin len tak prekoná vyznačenú klesajúcu trendline
  2. Už dlho neprišla žiadna väčšia korekcia
  3. Ak by sa Bitcoin držal môjho scenára, bol by to skvelý setup na jesenný a koncoročný bullrun a prekonanie ATH
  4. Páči sa mi fraktálová obchodná teória – fraktály nájdete úplne všade, graf BTC nie je výnimkou

Nakoniec ešte chcem dodať, že rozhodne nie som žiadny profi trader. Toto je iba môj intuitívny pohľad na Bitcoin a na situáciu, v ktorej sa nachádza. Pre Bitcoin teraz bude najlepšie, ak nevytvorí žiadnu ďalšiu veľkú bublinu a bude pokračovať v zdravom stúpaní hore. Na bubliny bude čas v roku 2021.

Sorry, there are no polls available at the moment.

Chcete vedieť názor profesionálneho obchodníka? Dnes sme sa o mojej teórii bavili s Jakubom Kraľovanským na našej show LIVE Trading 2.0! Mrknite na to!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
monster321

poradte mi niekto, ako vytiahnem svoje peniaze z kryptopenazenky crypto.com ?? pretoze ak som tam posielal peniaze, vsetko bolo v poriadku, resp ak som nakupoval bitcoiny vsetko sa dalo, akonahle si chcem dat vyplatit uz su tam komplikacie…ked mi neviete poradit, tak mi aspon povedzte ci poznate daneho poskytovatela stale je rec o crypto.com a ci su tam peniaze v bezpeci dokym nenajdem sposob, ako ich odtial dostat…dakujem…

Booboo

Skús urobiť nákup v e-shop Alza.
Môžeš tam platiť BTC a LTC – LTC by mala byť lepšia voľba.
Vyplatiť chceš fiat?