Jedny z popredných altcoinov podľa trhovej kapitalizácie – EOS a Cardano mali tento rok podobný cenový vývoj. Obidve tieto kryptomeny vytvorili vo svojom grafe silne býčí pattern, tzv. golden cross (zlatý kríž), ktorý značí obrovský rast.

Silný býčí signál

Od začiatku roku 2020 pritieklo do krypto trhu viac ako 110 miliárd dolárov. Výrazný prílev kapitálu umožnil prudký nárast mnohých digitálnych aktív vrátane takých ako sú EOS a Cardano. Ceny oboch týchto kryptomien stúpli približne o 100%.

Mohlo by vás zaujímať: Všetci čakajú veľký rast kryptomien – Je však vôbec možný? Tieto faktory musia byť splnené!

Keď EOS a ADA začali prudko rásť, v ich jednodňových grafoch sa vytvoril golden cross. Tento technický model sa vyvinul, keď 50-dňový kĺzavý priemer prekročil 200-dňový kĺzavý priemer. Niektorí z najvýznamnejších technických analytikov v tomto odvetví vnímajú tento pattern ako jeden z najlepších signálov, ktoré by mohli odštartovať silný rast.

Naposledy tieto kryptomeny zažili golden cross medzi ich 50 a 200-dňovým MA začiatkom apríla 2019. EOS následne prudko stúpol o 105,50%, zatiaľ čo Cardano stúplo o 50%. Teraz by sa mohol odohrať podobný scenár.

altcoiny, Tieto 2 obľúbené altcoiny sformovali silne býčí pattern – Dočkáme sa ich prudkého rastu?
Grafy ADA a EOS voči USD, Zdroj Tradingview

EOS zrejme čaká korekcia

Zdá sa však, že EOS najprv čaká nevyhnutná korekcia smerom nadol. EOS sa odráža od hornej hranice stúpajúceho kanála, v ktorom je od polovice decembra 2019. Odvtedy sa EOS vždy odrazil od spodnej hranice tohto kanála, aktuálne však naráža práve na hornú stranu. Ak nenastane prielom, je možné očakávať návrat do stredu alebo až na dolný okraj kanála.

altcoiny, Tieto 2 obľúbené altcoiny sformovali silne býčí pattern – Dočkáme sa ich prudkého rastu?
EOS/USD, Zdroj: Tradingview

Na druhej strane, aktuálna pozitívna a bullish nálada na trhu by mohla spôsobiť, že nepríde k žiadnej väčšej korekcii. Naopak, mohlo by dôjsť k prelomeniu hornej hranice kanála a následný prudký rast podporený práve golden cross patternom.

altcoiny, Tieto 2 obľúbené altcoiny sformovali silne býčí pattern – Dočkáme sa ich prudkého rastu?

Graf ADA tiež naznačuje možnú korekciu

Rovnako ako EOS, aj Cardano má aktuálne znaky možnej korekcie. Medzi cenou ADA a indexom relatívnej sily (RSI) sa vytvára v rámci svojho 1-denného grafu medvedia divergencia. Tá sa zvyčajne vyskytuje, keď cena aktíva vytvára sériu vyšších high, zatiaľ čo RSI dosahuje nižšie low. Tento technický model neposkytuje presné miesto predaja, ale poukazuje na to, že rastúci trend sa vyčerpáva. V prípade poklesu by cena mohla padnúť až na podpory na úrovni 0,05 dolárov, respektíve 0,047 dolárov.

altcoiny, Tieto 2 obľúbené altcoiny sformovali silne býčí pattern – Dočkáme sa ich prudkého rastu?
ADA/USD, Zdroj: Tradingview

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!

Na druhej strane, pri prípadnom náhlom prudkom vzostupe, ktorým by Cardano prekročilo tohtoročné maximum 0,063 dolárov, by pravdepodobne nasledoval ďalší prudký nárast. Ten by mohol ADA poslať až k hodnotám 0,072 alebo 0,073 dolárov.

Zhrnutie

Z dlhodobého hľadiska sú EOS a Cardano mimoriadne bullish. Prípadná krátka korekcia by mohla tomuto signálu len pomôcť. Pohyb do strany, prípadne mierna korekcia na súčasných cenových hladinách po masívnom náraste cien zaznamenanom od začiatku roka by totiž pomohli udržať ich zdravý rast. Takýto pokles by tiež poskytol príležitosť pre investorov na návrat do trhu.

Čo čítať ďalej?

Oplatí sa ťažiť kryptomeny? Vďaka týmto grafickým kartám budete profitovať!

Zdroj:
cryptobriefing.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of