Tri dôvody, prečo väčšina ľudí prerobí na kryptomenách

1

Svet kryptomien je naozaj zvláštny. Na jednej strane je v ňom obrovské množstvo milionárov, ktorí ku svojim peniazom prišli bez väčšej námahy, na strane druhej  sú rady smutných ľudí, ktorí sa popálili a kvôli kryptu stratili celý majetok. Ako je možné, že tak rýchlo sa rozvíjajúce odvetvie privádza väčšinu ľudí na mizinu?

Dôvod č.1. – Cyklus kryptomien

Trh s kryptomenami sa vyvíja v cykloch. Fázy krypto-cyklov sú veľmi dobre popísané v tomto článku. V skratke:

  1. Konsolidácia – Ceny kryptomien sa moc nehýbu. Veľkí hráči skupujú lacné coiny, tvorí sa okrúhle dno a buduje sa infraštruktúra. Inými slovami, príprava na bull-run.
  2. Trend reversal – Začína býčí trh.  Kryptomeny sú v uptrende a pomaly začínajú naberať hodnotu. ľudia reagujú na rast stále väčšími nákupmi, do trhu vstupujú aj noví obchodníci a investori.
  3. Parabolický rast – Rast kryptomien si začnú všímať aj médiá. Internet  zaplavuje stále viac informácií o tom, ako kryptomeny neskutočne rastú a ľudia zarábajú. Objavujú sa prvé šialené a nadstrelené predikcie. Čím viac krypto rastie, tým viac o tom informujú médiá a tým viac nováčikov nakupuje – napriek tomu, že väčšina z nich ani nevie prečo. Vytvára sa finančná bublina.
  4. Bubble burst & bear market – Cena kryptomien je dostatočne vysoko a veľkí hráči, kt. počas konsolidácie nakupovali začínajú predávať. Trh je zaplavený „novými“ coinami a ceny padajú. Začína bear market, počas ktorého veľkí hráči predávajú

Každá fáza historicky trvala 1 – 1,5 roka

Kryptomeny sú špekulatívne aktívum ovládané veľkými hráčmi. Všetko je nastavené tak, aby sa maximalizovali profity úzkej skupiny krypto-magnátov, búrz, hedge fondov a ďalších vysoko-profilových hráčov. Percentuálne viac zarobia ľudia s menším kapitálom, ktorí vedia obchodovať, prípadne rozumejú tomuto cyklu a majú dostatok trpezlivosti.

Riešenie: Ako sa zaradiť medzi týchto ľudí? Pomôže vám v tom náš článok!

(text pokračuje pod odkazom)

3 spôsoby, ako zbohatnúť na kryptomenách – ktorý z nich je najlepší?

Dôvod č.2 – Médiá

Ako sme spomenuli vyššie, veľkú rolu v tom všetkom hrajú mainstreamové médiá, ktoré sa správajú ako typický tupý špekulant. Najviac o kryptomenách informujú vtedy, keď zaznamenávajú tie najväčšie zisky a keď sú ceny dole, tak stíchnu.

Je to vcelku pochopiteľné. Väčšinu populácie nezaujíma, že Bitcoin práve padol z 3600 $ na 3400 $, a že  Litecoin má v páre s Bitcoinom dobrú šancu vyrásť o 25-50%. Ľudia chcú čítať o novom All-Time-High a dozvedieť sa o najnovšom shitcoine, ktorý do roka zmení svet na nepoznanie.

Táto snaha vyvolávať senzácie má však nepríjemný vedľajší efekt – ľudia začnú nakupovať v tej najnevhodnejšej dobe a nikdy nedostanú signál na predaj. Držia tak svoje coiny až kým dostatočne nevykrvácajú a nakoniec predajú so stratou. Mainstreamové médiá nemajú záujem vzdelať ľudí v oblasti financií a obchodovania.

A čo je najhoršie, neexistuje žiadne riešenie tohto problému. A ani my bohužiaľ nie sme úplne bez viny (nabudúce budeme múdrejší).

Ak  potrebujete pomoc pri obchodovaní s kryptomenami, odporúčame využiť analýzy na našom investičnom webe Trading11.com.

Dôvod č.3. – Priveľa podvodov

Je to smutné, ale za posledné dva roky sa rekordné množstvo ľudí nechalo nachytať rôznymi krypto-podvodníkmi. Medzi tých najväčších patrí DasCoin, OneCoin alebo Bitconnect. Problém je v tom, že tieto scamy často vyzerajú lepšie a reálnejšie, než niektoré kvalitné krypto-projekty. Aj skúsený krypto-znalec má občas problém rozoznať, ktorý je ktorý.

Riešenie: Nedávajte všetky vaše úspory do jedného projektu (typická chyba). Radšej diverzifikujte portfólio a väčšinu peňazí dajte do rokmi overených kryptomien. Samozrejme, zisky budú nižšie, ale riziko tiež.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
axell

Preto lebo väčšina sa riadi odporučaniami analytikov.