Posledné dva týždne sú kryptomenové páry veľmi divoké a my sme mali veľa príležitostí brať zisky, a tiež som ich využili na maximum. Teraz si väčšina z nás kladie otázku, či má pozície z altcoinov uzavrieť a očakávať pohyby na Bitcoine proti altcoinom?

Analýza Bitcoinu

Stále musíme mať na pamäti, že Bitcoin vládne trhu a altcoiny sa správajú tak, ako Bitcoin káže.

Denní graf BTC/USD
Denný graf BTC/USD

Bitcoin to má aktuálne pomerné jednoduché, aj keď sa nás snaží svojou volatilitou úplne rozhodiť. Na červenej čiare je bod kontroly hornej oblasti, teda je logické, že Bitcoin bude okolo 10 300 USD oscilovať a môže tam oscilovať pomerne dlho. Zotrvačnosť a vytiahnutie každého dumpu veľmi altcoinom pomáha.

Páči sa vám táto analýza? Moje meno je Ing. Ján Čuraj a som hlavný analytik spoločnosti Crypto Kingdom a správca portfólia CK Capital. TU si môžete stiahnuť môj e-book (nielen) o kryptomenách a obchodovaní. Je to ZDARMA.

Kapitalizácia altcoinov mieri do rezistencie

Veľký problém, ktorý aktuálne vidím pri altcoinoch a mám veľký rešpekt už vstupovať do altcoinov, je práve ich kapitalizácia, ktorá mieri do veľmi silnej rezistencie.

Kapitalizace altcoinů
Kapitalizácia altcoinov

Aktuálne mierime do rezistencie – zelená oblasť. To, že máme pohybové indikátory v divergencii, na to sme už zvyknutí v býčom trhu. V každom prípade môže prísť vertikálna svieca, ktorá rezistenciu prepáli a narazí až na dvojitý vrchol.

Dominancia Bitcoinu prepredaná

Bitcoin je pred halvingom a myslím, že nikto z nás nečakal, že to zostrelí dominanciu Bitcoinu. Aktuálne sa nachádzame už pod trendovkou, ale stále na silnom supporte a zároveň v prepredanej CCI oblasti.

Dominance bitcoinu
Dominancia Bitcoinu

Osobne by som si s dominanciou Bitcoinu pred halvingom nezahrával, môže tam prísť signifikantný výstrel nahor a sprcha pre altcoiny. Aktuálne zastávam z altcoinov názor: „Čo je doma, to sa ráta“.

altseason, ANALÝZA TRHU – Je altseason na konci?

Aká je aktuálne korelácia?

Možno najdôležitejším prvkom celej tejto kryptomenovej skladačky je sledovať koreláciu medzi Bitcoinom a altcoinmi. Stále musím pripomínať, že altcoiny sú vysoko citlivé na správanie Bitcoinu. Ak Bitcoin stagnuje alebo rastie, sú altcoiny vo veľmi býčej nálade. A preto by som aj veril, že hneď ako sa teraz Bitcoin stabilizuje, poletia altcoiny opäť hore.

Osobne nemám otvorené teraz žiadne altcoiny, okrem XRP a BNB, ktoré mám na dlhodobý HODL. Proste čakám na stabilizáciu Bitcoinu a v tejto dnešnej krutej volatilite nebudem altcoiny naberať – nechcem strácať mince a pôjdem jednoducho na istotu.

V našich Crypto Kingdom signáloch sme za posledných pár dní uzavreli krásne zisky približne na desiatich signáloch, najlepšie dopadol asi signál na WPR.

Crypto Kingdom signál WPR
Crypto Kingdom signál WPR

Chceli by ste takéto ziskové signály? K tomu ešte predikcie a pravidelné vzdelanie? Tu si môžete zakúpiť naše spoločné členstvo s Trading11. Spojili sme sa, aby sme vám priniesli tú najlepšiu službu pre traderov v  Česku a na Slovensku.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ján Č.

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
FeroĽuboš Kovár Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Ľuboš Kovár
Member

Ešte sa ani nezačala. 😀

Fero
Guest
Fero

Blbosti pise, vzdy to je inak..