BTC_harmonicky_pattern. ZdroJ: Shutterstock.com/PV productions
BTC_harmonicky_pattern. ZdroJ: Shutterstock.com/PV productions

BTC pokračuje vo vytváraní potenciálneho harmonického patternu, ktorý sme si predstavili vo včerajšej analýze. Tento potenciálny pattern je stále aktuálny a Bitcoin pokračuje v krátkodobom klesajúcom trende. Kde sa však nachádzajú supportné zóny a najbližšie targety hlavnej kryptomeny?

Bitcoin vytvára posledný klesajúci leg CD v rámci potenciálneho harmonického patternu, ktorý vzniká po uzavretí rastúceho dlhodobého klínu. Rastúci klín predstavoval nárast ceny hlavnej kryptomeny z 29 000 $ na 50 500 $. Práve hladina 50 500 $ je rezistentnou hladinou a práve na tomto bode bol ukončený piaty leg tohto klínu.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 50 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<

Mohla by ťa zaujímať aj analýza iných kryptomien – Analýza BTC, ADA, MATIC, UNI – kde sú targety najbližšej korekcie?

Korekcia BTC pokračuje

Následne môžeme sledovať harmonický pattern, ktorého target je minimálne 46 000 $ a maximálne 44 700 $. Hladina 46 000 $ predstavuje dĺžku posledného legu CD v rovnakej veľkosti ako leg AB. Vzniklo by tak v rámci harmoniky AB=CD. Druhý target je na hladine 88,6 % retracementu legu XA na hodnote 44 700 $. Ak cena nebude rešpektovať ani tento support, reverzná harmonika nebude platná.

StormGain

Zároveň sledujeme aj target spomínaného rastúceho klínu, ktorý je nadriadený harmonike z časového hľadiska. Tento support je na hladine prvého targetu 38,2 % retracementu celého klínu na hodnote 42 500 $. Posledný kľúčový support je na hladine 41 000 $ a cena by nemala pod túto hladinu v súčasnej korekcii spadnúť. Táto hladina oddeľuje akumulačnú zónu od rastúceho trendu.

Okrem supportov musíme sledovať aj razantný pokles objemov, ktorý môže mať za následok znižovanie podielu dominancie hlavnej kryptomeny. Takéto objemy totižto nie sú pravidlom aj pre každý altcoin.

Prečítaj si taktiež – Môže krypto nahradiť dolár do 10 rokov? Bankári si myslia, že áno

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.