DOGE report
DOGE report. Zdroj: Shutterstock.com/Igor Faun

DOGE bol nedávno pridaný spoločnosťou Chainalysis do svojich krypto správ. Dátová platforma tak začala zhromažďovať informácie. Správa ukázala, že menšina držiteľov drží väčšinu coinov. Rovnako poukazuje na transakčné údaje týkajúce sa jednotlivých peňaženiek. Minca, ktorá zaznamenala veľký nárast vďaka TikToku a Elonovi Muskovi, tak  ukázala veľké rozdiely medzi držiteľmi.

Noví investori držia iba 25 %

Údaje zo správy ukázali, že noví investori postupom času zvyšovali svoj podiel. V júli 2020 noví investori držali iba 9 % z celkovej ponuky. Po popularite mince sa však toto číslo v roku 2021 zvýšilo na 25 %. Údaje ukazujú, že noví investori zvyšovali svoje podiely v DOGE, kým starí investori počas rastu znížili svoje držby.

Starí investori boli v tomto prípade obchodníci, ktorí DOGE držali viac ako dva roky. Títo investori tvorili 30 % z celkovej ponuky ešte v júli 2020. Dnes sa toto číslo znížilo na 20 %.

Denní aktívni používatelia DOGE. Zdroj: Chainalysis Dogecoin Report
Denní aktívni používatelia DOGE. Zdroj: Chainalysis Dogecoin Report

Dogecoin taktiež zaznamenal zásadný nárast počtu denných aktívnych používateľov v roku 2021. Toto číslo rástlo s cenou DOGE. V priemere údaje ukazujú, že denne je 32 000 aktívnych používateľov.

Menšina drží väčšinu ponuky DOGE

V súčasnosti sú držiteľmi Dogecoinu 4 milióny investorov. Prekvapivo však veľká väčšina z tohto počtu vlastní minimálne podiely. Údaje ukazujú, že 2,1 milióna z celkového počtu držiteľov má vo svojich peňaženkách menej ako 100 DOGE. Väčšinu mincí držia veľké subjekty.

StormGain

V súčasnosti má Dogecoin zásobu 130 miliárd mincí. Údaje z Chainalysis ukazujú, že 0,01 % držiteľov vlastní 82 % z celkovej ponuky. To znamená, že je to len 535 subjektov, ktoré vlastnia väčšinu ponuky.

535 entít vlastní 82% DOGE. Zdroj: Chainalysis Dogecoin Report
535 entít vlastní 82 % DOGE. Zdroj: Chainalysis Dogecoin Report

Zo 106 miliárd mincí vlastní 37 miliárd iba 31 investorov. Priemerný podiel investorov na investíciách je viac ako 1 miliarda coinov. Títo držitelia držia svoje mince najmenej šesť mesiacov až 2 roky.

Nedá sa povedať, kto sú tieto entity. Môžu sa pohybovať od podnikov po kryptoburzy, ktoré držia veľký počet mincí. Zostávajú nám však dve možnosti. Buď je veľká časť zamknutá na burzách a obchoduje sa s ňou v maloobchode, alebo sa koncentruje v rukách malého počtu bohatých jednotlivcov.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.