Šokujúci prípad z Holandska – došlo k vydieraniu a mučeniu kryptotradera!

BITmarkets BITmarkets

O nebezpečiach, ktoré čakajú v kryptosvete, informujeme takmer na dennej báze. O hacky, scamy, ponzi schémy a iné podvody v tomto sektore žiaľ nie je núdza. Akoby toho nebolo málo, zlodeji a kriminálnici si našli ďalší spôsob, ako okradnúť  ľudí, ktorí sa zaujímajú o kryptomeny. Tento nový” spôsob je však oveľa drastickejší ako akákoľvek forma online krádeže alebo hacku. Došlo totižto k priamemu napadnutiu, vydieraniu a mučeniu kryptotradera.

Krádež, vydieranie a mučenie

Dňa 10. februára sa v holandskom mestečku Zuideind odohrala dráma ako z hororového filmu. Zhruba o 22-tej hodine mali zaklopať na dvere domu tridsaťosemročného kryptomenového obchodníka a tradera Tjeerda H. traja maskovaní lupiči. Tí mali na sebe kukly a policajné nepriestrelné vesty. Možno práve preto ich Tjeerd pustil dnu.

Práve vtedy sa však spustilo peklo. Zlodeji mali vraj použiť vŕtačku, ktorou mali prinútiť daného tradera, aby im poslal všetky svoje Bitcoiny. Najhoršie na tom však má byť to, že celej situácii sa mala prizerať iba 4-ročná dcéra Tjeerda. Ten skončil v nemocnici s ťažkými zraneniami, no na teraz ostáva nejasné, či zlodejom naozaj preposlal svoje kryptomeny alebo nie.

Vyšetrovanie a následky

Do vyšetrovania tohto prípadu sa malo zapojiť už 15 príslušníkov polície, ktorá sa snaží získať čo najviac dôkazov. O dobre maskovaných lupičoch však veľa nevedia, keďže tváre mali zahalené a rovnako si nikto zo susedov nič podozrivé nevšimol. Prísť aj odísť z miesta činu však mali na aute Audi A6. Okrem toho však o páchateľoch vedia iba to, že mali marocký prízvuk.

Je pochopiteľné, že o tomto incidente ihneď informovalo niekoľko renomovaných a známych ľudí z kryptosveta. Tí, okrem skorého uzdravenia pre Tjeerda a dcéru poukázali najmä na skutočnosť, ako nebezpečný vie stále tento sektor byť. Rovnako napríklad Bitcoin Panda, známy najmä na Twitteri, upozornil na zvýšenie bezpečia všetkých kryptotraderov, obchodníkov alebo investorov. Práve prílišné pútanie pozornosti na sociálnych médiách, ako aj odhalenie identity môže uľahčiť prácu zlodejom a kriminálnikom, ako to nepochybne bolo aj v tomto prípade.

Záver

Samozrejme dúfame, že k vyriešeniu tohto prípadu dôjde čo najskôr. Rovnako tak aj v to, že páchatelia budú patrične potrestaní a že Tjeerd si neodniesol žiadne doživotné následky. Tento prípad však môže všetkým slúžiť na výstrahu, aby sa svojim kryptomenovým bohatstvom príliš nechvastali, a aby držali svoju identitu (najmä na sociálnych sieťach, ak vystupujú pod pseudonymami) čo najviac v bezpečí.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
newsbtc.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.