Polícia hľadá hackerov, ktorí okradli burzu Cryptopia o 16 mil. dolárov

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Polícia na Novom Zélande spolupracuje s medzinárodnými orgánmi s cieľom nájsť hackerov, ktorí údajne ukradli 16,1 milióna dolárov z miestnej burzy Cryptopia.

Cryptopia prišla o finančné prostriedky z desiatok tisíc peňaženiek Ethereum. Skutočnosť, že polícia vyšetruje tento zločin, vyšla najavo 16. 1. 2019.

O skutočnosti, že Cryptopia bola napadnutá, sa ľudia dozvedeli až s oneskorením, pretože pôvodne sa na stránkach písalo o údržbe. Až potom, čo sa začali šíriť zvesti, burza priznala, že sa stala obeťou hackerov.

Odcudzené kryptomeny policajti a špecialisti z celého sveta aktívne sledujú.

– informoval detektív Gregory Murton a ďalej dodáva:

Počas vyšetrovania sa dosiahol veľký pokrok a spolupracujeme s manažmentom burzy CryptoPia, a TAKISTO aj so súčasnými či bývalými zamestnancami, ktorí nám poskytli cennú pomoc.

Do pomoci s dolapením páchateľov sa zapojili aj krypto giganti. Napríklad Binance mala podozrenie, že hackeri chcú predať ukradnuté prostriedky na ich burze, čo viedlo k preventívnym opatreniam, ktoré tomu mali zabrániť.

Zo správy vyplýva, že proces sa môže poriadne pretiahnuť, keďže vyšetrovanie v krypto svete nie je jednoduché.

Kryptomenová burza Cryptopia bola hacknutá! Potvrdzuje to jej prehlásenie

Zdroj: cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.