Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – KuCoin.
Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – KuCoin. Zdroj: shutterstock.com/SergeiElagin

V predošlých častiach o kryptomenách, ktoré vám budú generovať pasívny príjem, sme si vysvetlili, ako funguje algoritmus Proof of stake (POS), ukázali si ako zarábať s Dash, Neo a First Crypto ETF token. Dnes prišiel na rad KuCoin.

Základy KuCoin a krátka história

KuCoin je burza umožňujúca obchodovanie kryptomien. Tím jej zakladateľov sa sformoval už v roku 2011, kedy uskutočnil prvé výskumy v oblasti blockchain technológie. Následne v roku 2013 skoncipoval platformu, ktorá vyústila do spustenia burzy v polovici roku 2017. Za relatívne krátky čas sa developerom podarilo implementovať Kucoin Bonus Plan, zaradiť nové menové páry a vytvoriť mobilné aplikácie pre Android i iOS.

Aj vďaka týmto krokom si dokázala rýchlo vybudovať dobré renomé u spoločností ako GFSecurities, Ant Financial, Youling, Jianbang Communication a iBOX PAY.

Okrem popredných digitálnych mien sa KuCoin zameriava aj na altociny, ktorých má v ponuke cez 70. Pre svojich užívateľov poskytuje viacero zaujímavých benefitov. Traderi ocenia predovšetkým nízke poplatky, hodleri zas istú formu dividend, ktoré táto burza ponúka. My sa v dnešnom diely o kryptomenách, ktoré generujú pasívny príjem zameriame práve na túto druhú ponuku.

Kucoin token a jeho ICO

Kucoin token (KCS) je dencetralizovaná mena založená na báze Ethereum. ICO tejto mince prebehlo v troch etapách. V prvej fáze sa uvoľnilo 35 % tokenov, ktoré držia zakladatelia platformy. Druhá fáza ponúkla 15 % prevažne pre angel investorov (individuálna obdoba organizácií poskytujúcich venture kapitál) a zvyšných 50 % bolo k dispozícii pre všetkých užívateľov.

Pri ICO KuCoinu je dôležité dodať, že zakladatelia aj angel investori sú ohľadom možnosti predaja tokenov zmluvne zaviazaní. Kým zakladatelia ich môžu predať najskôr 2. septembra 2018, spomínaní investori až 2. septembra 2019.  Tokenov zakúpených počas tretej fázy ICO (verejnosť) sa takáto podmienka netýka a môžu byť obchodované kedykoľvek.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Ako zarábať s KuCoin

Buzra KuCoin ponúka vskutku zaujímavý benefit, respektíve akýsi pomyslený proces vyplácania dividend pričom systém je naozaj jednoduchý. Nepotrebujete žiadne komplikované peňaženky,  mať sprevádzkovaný masternod, uskutočňovať určitý počet transakcií, ani mať naštudované princípy algoritmu Proof of Stake (PoS). Stačí vám len hodliť – držať KCS na burze. Každý, kto ich drží na burze aspoň 6, je totiž oprávnený dostať KuCoin Bonus.

Tento stimulačný bonus je tvorený polovicou všetkých obchodných poplatkov, ktoré si obchodná platforma účtuje. Bonus je vzhľadom k množstvu držaných KSC následne adekvátne rozdelený medzi jeho držiteľov.

Tip redakcie: Prečítajte si náš článok ako používať burzu KuCoin

Koľko reálne zarobím

Momentálne vám jeden KCS vygeneruje približne 0.002 dolára denne. Pri investícii cca 1000 EUR a kúpe 500 KSC tokenov, získate denne 0.1613 dolára, ročne necelých 60 dolárov. Pre konkrétny prepočet môžete použiť kalkulačku, na ktorú sa dostanete po kliknutí na tento odkaz.

Budúcich investorov do tohto tokenu by som rád upozornil na dva veľmi významné fakty:

  • Treba si uvedomiť, že burza je na trhu ešte stále relatívne krátko. Čím viac bude mať užívateľov, tým viac transakcií sa na nej uskutoční. Z toho plynie jednoduchá rovnica = viac transakcií sa rovná viac poplatkov a tým pádom aj väčšie zhodnotenie v podobe vyššie opisovaného bonusu. To, že dnes získate za 1 KCS iba mizivé centy, neznamená, že v budúcnosti to nebude zaujímavý pasívny prijem.
  • Na druhej strane, treba mať na pamäti, že burza nateraz garantuje 50% bonus len do konca marca 2018. To ako, a či sa jeho výška zmení ešte nie je známe. Čo ale garantované je, je fakt, že jeho výška neklesne pod 15%.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Sumár :
Názov: KuCoin Shares
Kód meny: KCS
Vznik: 2017
Supply: 181,043,076 KCS
V obehu: 91,043,076 KCS
MARKET CAP: 241 miliónov USD

Záver

Napriek tomu, že burza KuCoin je tu relatívne krátko, od začiatku ponúka zaujímavé benefity a je len na investoroch, či sa ich rozhodnú využiť. Každopádne, myslím si, že táto platforma má potenciál pre rast a ako som spomínal v článku, čím viac obchodov sprostredkuje, tým vyšší pasívny príjem si môžete vygenerovať.

Ak vás náš seriál oslovil, napíšte nám do komentárov, dajte typ na oblasti, ktoré vás zaujímajú a určite si nenechajte ujsť aj ďalšiu časť o PoS kryptomenách, ktorú pre vás už čoskoro publikujeme na našom kryptomagazine.

Predošlé diely tohto seriálu o kryptomenách, ktoré generujú pasívny príjem si môžete prečítať po kliknutí na odkazy nižšie:

Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – úvod do Proof of Stake
Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – Dash
Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – NEO
Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – First Crypto ETF token

Zdroj:
kucoin.com
medium.com
blockonomi.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance