Kucoin – používateľsky príjemná multiburza
Kucoin – používateľsky príjemná multiburza Zdroj: shutterstock.com/IraLichi

Čínsky multiexchange Kucoin disponuje veľmi pestrým výberom altcoinov, ktorý sa každým dňom rozširuje o nové, a pármi voči Bitcoinu, Ethereu, NEO, USDT, Kucoin Shares a Bitcoin Cash, čo je ponuka, ktorá sa len tak nenájde.

Burza bola založená v septembri 2017 a len pár mesiacov jej trvalo dostať sa na číslo 2 milióny používateľov, takže dnešný objem obchodovania je už veľmi zaujímavý.

Stránka je veľmi jednoduchá, v triezvom dizajne a pri registrácii a prvom použití Vás nečaká žiadne komplikované štúdium systému. Rozčlenenie je prehľadné, ovládanie intuitívne a stránka s obchodným rozhraním jednotlivých mien poskytuje všetky dôležité nástroje pre limit aj market order bez toho, aby bežnému používateľovi prácu nejako komplikovala.

Návod na použitie burzy KuCoin

Pri prvom použití Vás čaká jednoduchá registrácia cez potvrdzovací email, nastavenie Google 2-FA authenticatora, ktorý funguje dokonca dvojstupňovo – zadanie číselného kódu sa vyžaduje najskôr pri samotnom prihlásení a druhý krát pri vstupe do obchodného rozhrania ktorejkoľvek meny.

Autentifikácia nie je potrebná

KYC Authentication, čiže potvrdenie identity a poskytnutie osobných údajov je síce možné, ale ak to nespravíte, nečakajú Vás žiadne obmedzenia ani limity, v oboch prípadoch, s absolvovanou KYC aj bez, obchodujete úplne rovnako.

Obrovský výber altcoinov

Pod záložkou „Home“ vidíte najnovšie pridané altcoiny a prebiehajúce bonusové akcie, zväčša v tradične čínskom, krikľavobombastickom dizajne. Cez ne sa preklikom dostanete k detailnejším podrobnostiam na News.KuCoin, čo je akýsi interný blog s novinkami a dôležitými oznámeniami.

Nižšie si môžete prezrieť výber niektorých miestnych altcoinov, s jednoduchým grafom, aktuálnou cenou a percentami straty, či zisku.

Pod tým sa nachádza ďalší zoznam s najnovšie pridanými menami a prípadným promom, ďalej lišta s informáciou o celkovom objeme obchodovania za posledných 24 hodín v BTC a USD a blok s obvyklými informáciami o spoločnosti, poplatkoch, kontaktoch, obchodných podmienkach atď.

Fukcionalita burzy KuCoin

Klikom na záložku „Markets“ sa Vám zobrazí zoznam obchodovaných kryptomien, prehľadne usporiadaných do možných párov. Tento zoznam máte možnosť upravovať podľa svojich potrieb, zobraziť iba coiny Vami označené ako „Favorites“, alebo zobraziť len tie, ktoré na KuCoine držíte a to všetko použitím zvislej lišty vľavo.

Kliknutím na ktorúkoľvek menu sa dostanete do podrobného obchodného rozhrania, alebo môžete pre kúpu či predaj za „market“ cenu využiť záložku „Fast trading“.

Výber kryptomien a história transakcií

Záložka „Assets“ skrýva informáciu o Vašom zostatku, podrobný prehľad Vami držaných coinov a pri každom jednotlivom tiež “veledôležitú” možnosť ich depozitu a výberu. Tie prebiehajú štandartne a potrebné informácie ako adresy, QR kód a transakčné poplatky sú prehľadné a jasné.

Pri výbere (withdraw) Vás systém znovu vyzve na zadanie kódu G2-FA a navyše musíte odkliknúť potvdenie cez email, takže o bezpečnosť je tu zdá sa dosť dobre postarané.

V menu vľavo si môžete prezrieť históriu Vášho obchodovania, referral bonusy, reward history (týka sa meny NEO), open orders, alebo opäť zvoliť depozit, či výber.

Pod záložkou „Account“ obhospodarujete nastavenia ako KYC, heslo, G2-FA a API kľúče.

Záložkami „News“ a „Help“ sa dostanete k novinkám a vysvetleniam.

Záložka „Discover“ je Kucoiňácke unikum a nájdete pod ňou dva odkazy – „KuCoin bonus“ a „Vote for coin“.

Pod tým druhým sa môžete spolupodieľať na chode burzy a hlasovať pre coin, ktorý by ste chceli vidieť v ponuke.

Vlastný token KuCoin Shares (KCS)

„KuCoin bonus“ si vyžaduje samostatné vysvetlenie: táto burza totiž, podobne ako napr. Binance, prevádzkuje vlastný token s názvom „KuCoin Shares“ (KCS), ktorého držitelia získavajú benefity – nižšie poplatky pri obchodovaní a samotný „KuCoin bonus“, čo je 50% z celkových poplatkov vyzbieraných burzou a prerozdelených denne všetkým, ktorý držia min. 6 KCS, a to pomerne, podľa objemu obchodovania tej, ktorej meny. Výšku bonusu si môžete vypočítať napr. na: https://kucoinshares.com/

Ako obchodovať na burze KuCoin

Trade screen, teda samotné obchodné rozhranie obsahuje 5 podokien, ktorým dominuje rôzne nastaviteľný graf s vývojom ceny, okno s aktuálnou ponukou a dopytom a uskutočnenými obchodmi, graf s vývojom dopytu a ponuky, okno s prehľadom Vašich objednávok a samozrejme to najdôležitejšie – okno „Buy&Sell“.  V ňom si volíte počet kupovaných, alebo predávaných coinov, buď priamym vpísaním počtu, alebo jednoduchou posuvnou lištou.

Pri priamom kliku na „Buy“, alebo „Sell“ potom nakúpite, alebo predáte za „market price“. Druhou možnosťou je zadať sem vlastnú cenu a po kliku na „Buy“, alebo „Sell“ bude Vaša objednávka (limit order) zaradená do poradia v „Active orders“.

Poplatok za uskutočnený obchod je 0,1% zo sumy transakcie.

Poplatky za výber sú uvedené pri každom coine zvlášť v sekcii „Withdraw“.

Depozit je samozrejme zdarma.

Kucoin je vcelku spoľahlivý, rýchly a bezpečný nástroj pre krypto obchody, veľmi vhodný najmä pre tých, ktorý s podobnými platformami nemajú priveľké skúsenosti, ale tiež pre skúsených traderov hľadajúcich nové, alebo inde sa nevyskytujúce coiny a tokeny.

Sledujte novinky z kryptosveta a navštívte náš Facebook. Neváhajte sa tiež prihlásiť  na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance