komodo logo

V predošlých častiach o kryptomenách, ktoré vám budú generovať pasívny príjem, sme si vysvetlili, ako funguje algoritmus Proof of stake (POS) a postupne sme si predstavili DASH, NEO, First Crypto ETF tokenKuCoin. V dnešnom víkendovom článku sa pozrieme na Komodo.

Základy Komodo a krátka história

Komodo je decentralizovaná kryptomena fungujúca na algoritme Delayed Proof of Work (dPoW). Vznikla forkom Zcash-u, od ktorého si zobrala Zero knowledge proof protokol. Vďaka nemu dokáže zabezpečiť svojim užívateľom privátnosť a transparentosť celej siete.

Cieľom Komodo je poskytnúť komplexné end-to-end blockchain riešenie. Vývojári, ktorí pracujú na platforme KMD, si môžu vybudovať samostatné blockchainy, ktoré budú prepojené s týmto ekosystémom, pričom každý blockchain bude fungovať samostatne.

Delayed Proof of Work (dPOW)

Ide o nový protokol vyvinutý vývojármi Komodo, jeho základy stoja na klasickom algoritme Proof of Work. Na rozdiel od neho však dPOW obsahuje mechanizmus, ktorý verifikuje jednotlivé bloky v blockchaine, zabezpečuje jeho celkovú nemeniteľnosť a transakciám poskytuje druhú vrstvu zabezpečenia. Všetko vyššie spomínané má na starosti 64 verifikačných uzlov.

Tip redakcie: Prečítajte si náš článok – Top 5 blockchain platforiem, ktoré majú šancu stať sa lídrom vo svojom odvetví

Výhody Komodo

Technológia modulárnych platforiem spoločnosti Komodo je veľmi flexibilná predovšetkým vďaka možnosti prispôsobenia jednotlivých riešení. Medzi kľúčové funkcie tejto platformy patria:

Zabezpečenie pomocou dPOW – všetky blockchainy spustené na platforme Komodo môžu pre svoje zabezpečenie využívať verifikovanú službu.

Decentralizované financovanie – developeri môžu na tejto platforme vytvárať nové blockchainy a dávať do obehu nové meny používajúc všetky bezpečnostné a stabilizačné prvky siete.

Ochrana osobných údajov – každá digitálna mena na tejto platforme má možnosť využívať metódu Zero-Knowledge Proof.

Mikroplatby – KMD využíva technológiu lightning-network, ktorá umožňuje rýchle a bezpečné transakcie.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Ako zarábať s Komodo

Generovanie pasívneho príjmu s touto kryptomenou je vo svojej podstate veľmi jednoduché. Komodo umožňuje každému, kto túto digitálnu menu drží, získať 5 percentný ročný úrok z množstva KMD, ktorého ste vlastníkom. Podmienkou je mať tento coin v peňaženke, aspoň raz ročne vykonať transakciu (odoslať platbu) a vlastniť aspoň 10 KMD coinov.

Peňaženka, kde si môžete nárokovať na vyššie spomenutý 5 percentný ročný vynos je napríklad Agama (na rozdiel od iných kryptomien, KMD nevyžaduje, aby ste ju mali stále spustenú online). Podrobný návod ako postupovať nájdete po kliknutí na tento odkaz. Dôležité je, že táto odmena bude aktívna iba do doby, kým sa do obehu nedostane všetkých 200 miliónov KMD coinov.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Sumár:
Názov: Komodo
Kód meny: KMD
Vznik: 2017
Supply: 200 miliónov KMD
Oficiálna peňaženka: Agama
Možnosť uložiť v hardware peňaženke: áno, Ledger Nano

Kde nakúpiť:

Binance
Upbit
Bittrex
Vebitcoin
Cryptopia
HitBTC
BarterDEX
Cryptox
CoinExchange

Kontakty:
Oficiálny web
Twitter 
Reddit 
Telegram 
Facebook 
Forum 

Záver

Aj keď odmena za držanie tohto coinu nie je príliš veľká, vzhľadom k tomu, čo pre ňu musíte urobiť, môže ísť o zaujímavý bonus. Mať menu uloženú v peňaženke, kde jediná požiadavka je spraviť jednu transakciu ročne znie dosť zaujímavo, aby vás táto ponuka mohla osloviť.

Ak vás náš seriál oslovil, napíšte nám do komentov, dajte tip na oblasti, ktoré vás zaujímajú a určite si nenechajte ujsť aj ďalšiu časť o PoS kryptomenách, ktorú pre vás pripravujeme.

Predošlé diely tohto seriálu o kryptomenách, ktoré generujú pasívny príjem si môžete prečítať po kliknutí na odkazy nižšie:

Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – úvod do Proof of Stake
Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – Dash
Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – NEO
Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – First Crypto ETF token
Kryptomeny, ktoré generujú pasívny príjem – KuCoin

Zdroj:
komodoplatform
coinsutra.com
cryptocompare.com
cryptocoinjudge.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance