Bitfinex zapletený v podvode?
Bitfinex zapletený v podvode? Zdroj: shutterstock.com/BurdunIliya

V posledných hodinách vznikla nová kauza. Na webe cointelegraph.com sa objavili špekulácie o tom, že kryptoburza Bitfinex sa zaplietla s pochybnými firmami z Poľska, ktoré sú údajne prepojené s drogovými kartelmi z Kolumbie a Panamy.

Nepotvrdené a neúplné detaily vyšetrovania

Vyšetrovatelia podľa cointelegraphu zmrazili účty, na ktorých by sme našli takmer 400 miliónov dolárov (1,27 miliardy Zlotych). Skúmajú pritom účty spájané s dvoma poľskými spoločnosťami. Jedna má sídlo registrované pri meste Pruszków a vedie ju človek s kanadsko-panamským pôvodom. Druhá spoločnosť je podľa všetkého zastupovaná mužom s kolumbijsko-panamským pôvodom.

Práve účet druhej firmy je podľa všetkého nejakým spôsobom prepojený s Bitfinexom. Koncom roka 2017 sa objavili dokumenty, v ktorých burza smerovala svojich zákazníkov na konto poľskej pobočky banky Kooperativa v meste Skierniewice. O tejto skutočnosti informoval Bloomberg.

Na poľskom fóre bitcoin.pl jeden užívateľ burzy Bitfinex tvrdí, že ho vypočúvala polícia.

“Vypovedal som ako svedok v prípade Cryptoo sp z o.o, pretože mi od nich prišli peniaze a ich účet bol teraz zablokovaný.”

Tento zákazník pravdepodobne svoje peniaze dostal pri výmene kryptomeny Tether za fiat.

Nie je to prvý problém, ktorému Bitfinex čelí. O kauze Tether sa dočítate v tomto a tomto článku.

Záver

Zatiaľ neboli vznesené žiadne obvinenia. Situácia je veľmi nejasná a väčšina skutočností nie je kvôli prebiehajúcemu vyšetrovaniu dostupná. Túto kauzu budeme ďalej sledovať a v prípade, že sa niečo dozvieme napíšeme ďalší článok. Je však dobré vedieť o tom, že Bitfinex alebo Tether môžu mať v blízkej budúcnosti problém s likviditou. Ak majú skutočne zmrazené účty, bude veľký problém zbaviť sa Tetheru.

Sledujte nás na facebooku, prípadne sa prihláste na odber notifikácií (použite zvonček vľavo dole), nech vám neujde naše kryptospravodajstvo.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance